Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Medale dla najmłodszych dąbrowskich łuczników

Medale dla najmłodszych dąbrowskich łuczników

Medale dla najmłodszych dąbrowskich łuczników

Ostatnie dwa weekendy były bardzo pracowite dla najmłodszych łuczników, gdyż startowali na najważniejszych zawodach w swoich kategoriach wiekowych. Mogli oni sprawdzić swoją formę po długim okresie przygotowawczym i ciężkich treningach.

W sobotę, 5 września br. w Dobczycach startowali łucznicy i łuczniczki w kategoriach dzieci i młodzik na Mistrzostwach Małopolski. „Dąbrovia" reprezentowana była, aż przez 17-tu zawodników i zawodniczek. Oto wyniki wśród dzieci

Dzieci młodsze-chłopcy:
II miejsce Dziurda Bartosz
III miejsce Głowacz Nikodem
IV miejsce Burgiel Kamil
VII miejsce Kawa Adrian

Dzieci młodsze-dziewczynki:
III miejsce Dziurda Aleksandra

Dzieci chłopcy:
VI miejsce Schab Jakub

Dzieci-dziewczynki:
V miejsce Seternus Angelika
VIII miejsce Pudełko Emilia

Najmłodsi adepci, przyszłość dąbrowskiego łucznictwa spisali się dobrze zajmując miejsca w pierwszych dziesiątkach klasyfikacji indywidualnych. Niedosyt pozostawia zajęte IV miejsce w klasyfikacji klubowej. Wynika to z faktu, że w szerokiej kadrze brakuje młodzików (chłopców) którzy mogą wzmocnić zespół w tej klasyfikacji. Natomiast narzekać nie możemy na młodziczki, które mocno obsadziły tę kategorię.

Młodziczki:
III miejsce Baran Agnieszka
IV miejsce Pudełko Julia
V miejsce Guca Klaudia
VII miejsce Seternus Roksana
IX miejsce Trójniak Oliwia
X miejsce Kuta Gabriela
XI miejsce Puła Olwia
XII miejsce Walczak Marta

Młodziczki Starsze:
I miejsce Kozaczka Karolina

Najlepiej zaprezentowała się Karolina Kozaczka, która wygrała w swojej kategorii i zdobyła tytuł Mistrzyni Małopolski Młodzików na 2015 r. Wynik ten nie był zaskoczeniem, gdyż Karolina tydzień wcześniej na Mistrzostwach Polski zajęła bardzo wysoką 7 pozycję i potwierdziła, że w przyszłości będzie się liczyć w walce o najwyższe trofea. Wspomniane Mistrzostwa Polski odbyły się w Zgierzu (koło Łodzi) 29-30 sierpnia. Zawody te zapisały się w historii, gdyż były one najliczniej obsadzone; wystartowało blisko trzystu zawodników i zawodniczek. Tym bardziej cieszy wysoki wynik Karoliny oraz pozostałych zawodniczek, które rywalizowały w kategorii młodziczek: Baran Agnieszki, Guca Klaudii, Pudełko Julii i Seternus Roksany.

Dziewczęta w konkurencji zespołowej zajęły VII miejsce.

Zawodnicy w tej kategorii, sezon kończyć będą na zawodach w Krakowie 19 września. A teraz zapraszamy wszystkich sympatyków łucznictwa na zawody w najbliższą sobotę (12 wrzesień 2015 r.) na stadion miejski w Dąbrowie Tarnowskiej na „Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny" i „Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów". Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.30.

źródło: Dawid Kot V-ce Prezes MLKS "Dąbrovia"

Ostatnie dwa weekendy były bardzo pracowite dla najmłodszych łuczników, gdyż startowali na najważniejszych zawodach w swoich kategoriach wiekowych. Mogli oni sprawdzić swoją formę po długim okresie przygotowawczym i ciężkich treningach. W sobotę, 5 września br. w Dobczycach startowali łucznicy i łuczniczki w kategoriach dzieci i młodzik na Mistrzostwach Małopolski. „Dąbrovia" reprezentowana była, aż przez 17-tu zawodników i zawodniczek. Oto wyniki wśród dzieci Dzieci młodsze-chłopcy:II miejsce Dziurda BartoszIII miejsce Głowacz NikodemIV miejsce Burgiel KamilVII miejsce Kawa Adrian Dzieci młodsze-dziewczynki:III miejsce Dziurda Aleksandra Dzieci chłopcy:VI miejsce Schab Jakub Dzieci-dziewczynki:V miejsce Seternus AngelikaVIII miejsce Pudełko Emilia Najmłodsi adepci, przyszłość dąbrowskiego łucznictwa spisali się dobrze zajmując miejsca w pierwszych dziesiątkach klasyfikacji indywidualnych. Niedosyt pozostawia zajęte IV miejsce w klasyfikacji klubowej. Wynika to z faktu, że w szerokiej kadrze brakuje młodzików (chłopców) którzy mogą wzmocnić zespół w tej klasyfikacji. Natomiast narzekać nie możemy na młodziczki, które mocno obsadziły tę kategorię. Młodziczki:III miejsce Baran AgnieszkaIV miejsce Pudełko JuliaV miejsce Guca KlaudiaVII miejsce Seternus RoksanaIX miejsce Trójniak OliwiaX miejsce Kuta GabrielaXI miejsce Puła OlwiaXII miejsce Walczak Marta Młodziczki Starsze:I miejsce Kozaczka Karolina Najlepiej zaprezentowała się Karolina Kozaczka, która wygrała w swojej kategorii i zdobyła tytuł Mistrzyni Małopolski Młodzików na 2015 r. Wynik ten nie był zaskoczeniem, gdyż Karolina tydzień wcześniej na Mistrzostwach Polski zajęła bardzo wysoką 7 pozycję i potwierdziła, że w przyszłości będzie się liczyć w walce o najwyższe trofea. Wspomniane Mistrzostwa Polski odbyły się w Zgierzu (koło Łodzi) 29-30 sierpnia. Zawody te zapisały się w historii, gdyż były one najliczniej obsadzone; wystartowało blisko trzystu zawodników i zawodniczek. Tym bardziej cieszy wysoki wynik Karoliny oraz pozostałych zawodniczek, które rywalizowały w kategorii młodziczek: Baran Agnieszki, Guca Klaudii, Pudełko Julii i Seternus Roksany. Dziewczęta w konkurencji zespołowej zajęły VII miejsce. Zawodnicy w tej kategorii, sezon kończyć będą na zawodach w Krakowie 19 września. A teraz zapraszamy wszystkich sympatyków łucznictwa na zawody w najbliższą sobotę (12 wrzesień 2015 r.) na stadion miejski w Dąbrowie Tarnowskiej na „Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny" i „Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów". Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.30. źródło: Dawid Kot V-ce Prezes MLKS "Dąbrovia"