1. Medale za zasługi dla obronności kraju

Medale za zasługi dla obronności kraju

Uroczyście odznaczeni zostali:

2. Krzysztof Kaczmarski - Starosta Powiatu Dąbrowskiego - brązowy medal
3. Ryszard Micek - Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego - brązowy medal
4. Jerzy Mleczko - Wójt Gminy Mędrzechów - brązowy medal

Źródło: Starostwo Dąbrowskie i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.

W dniu 25 kwietnia 2005r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość wręczenia medali "ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU" przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej dla rodziców, których trzech lub więcej synów odbyło służbę w Wojsku Polskim.  Złoty i srebrne medale wręczył Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie płk mgr inż. Piotr Kubina oraz wójtowie z poszczególnych gmin. W dzisiejszej uroczystości udział wziął również ppłk Stanisław Wilk - z Komendy Garnizonu Kraków oraz zastępca Komendanta WKU w Tarnowie mjr Zbigniew Orzechowski.  Uroczyście odznaczeni zostali:  Złoty medal otrzymała:  1. Cecylia Zwirecka - gmina Bolesław  Srebrny medal otrzymali:  1. Teresa Bogacz - gmina Szczucin 2. Zdzisław Bogacz - gmina Szczucin 3. Helena Nowak - gmina Szczucin 4. Wiesław Nowak - gmina Szczucin 5. Mieczysława Tobiasz - gmina Medrzechów 6. Zygmunt Tobiasz - gmina Mędrzechów 7. Zofia Golemo - gmina Olesno 8. Stanisława Górowska - gmina Olesno 9. Józef Górowski - gmina Olesno 10. Józefa Burzec - gmina Radgoszcz 11. Piotr Burzec - gmina Radgoszcz 12. Maria Kacała - gmina Radgoszcz 13. Ryszard Kacała - gmina Radgoszcz 14. Genowefa Szarek - gmina Radgoszcz 15. Zbigniew Szarek - gmina Radgoszcz 16. Władysława Szeliga - gmina Radgoszcz 17. Zofia Toczek - gmina Radgoszcz 18. Eugeniusz Toczek - gmina Radgoszcz 19. Zofia Gołębiowska - gmina Dąbrowa Tarnowska 20. Władysław Gołębiowski - gmina Dąbrowa Tarnowska 21. Janina Kwarciak - gmina Dąbrowa Tarnowska 22. Alfred Kwarciak - gmina Dąbrowa Tarnowska 23. Maria Moździerz - gmina Dąbrowa Tarnowska 24. Jan Moździerz - gmina Dąbrowa Tarnowska 25. Józef Sierwierski - gmina Dąbrowa Tarnowska 26. Zofia Sitko - gmina Dąbrowa Tarnowska 27. Czesław Sitko - gmina Dąbrowa Tarnowska 28. Maria Skowron - gmina Dąbrowa Tarnowska 29. Adam Skowron - gmina Dąbrowa Tarnowska Ponadto za zasługi dla obronności kraju odznaczeni zostali również samorządowcy, którzy wspierają działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego w powiecie. Odznaczeni zostali:  1. Stanisław Początek - Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska - srebrny medal za zasługi dla obronności kraju 2. Krzysztof Kaczmarski - Starosta Powiatu Dąbrowskiego - brązowy medal 3. Ryszard Micek - Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego - brązowy medal 4. Jerzy Mleczko - Wójt Gminy Mędrzechów - brązowy medal Źródło: Starostwo Dąbrowskie i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.