1. Medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju” dla rodziców żołnierzy

Medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju” dla rodziców żołnierzy

Srebrnym medalem „ Za Zasługi dla Obronności Kraju „ zostali odznaczeni :

z gminy Mędrzechów

1. Pani Maria Zięba

2. Pan Wiesław Zięba

z gminy Olesno

1. Pani Janina Nowicka

2. Pan Tadeusz Nowicki

3. Pani Stanisława Puła

4. Pan Ryszard Puła

5. Pani Wanda Ubas

6. Pan Adam Ubas

7. Pani Maria Łos

8. Pan Ryszard Łos

9. Pani Halina Panek

10. Pan Zygmunt Panek

W dniu 15.01.2009r. o godzinie 11.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju" przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, którzy wychowali trzech i więcej synów na wzorowych żołnierzy. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski przywitał rodziców, Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Zbigniewa Skurmowicza , chor. Janusza Jarmułę, Wójta Gminy Mędrzechów Krzysztofa Korca oraz Sekretarza Gminy Olesno Janusza Platę.Z łożył także podziękowania i gratulacje rodzicom, którzy włożyli wiele trudu w wychowanie synów na wspaniałych żołnierzy. Złotym medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju" został odznaczony Pan Czesław Bator zamieszkały w Dąbrówkach Breńskich w gminie Olesno. Srebrnym medalem „ Za Zasługi dla Obronności Kraju „ zostali odznaczeni : z gminy Mędrzechów 1. Pani Maria Zięba 2. Pan Wiesław Zięba z gminy Olesno 1. Pani Janina Nowicka 2. Pan Tadeusz Nowicki 3. Pani Stanisława Puła 4. Pan Ryszard Puła 5. Pani Wanda Ubas 6. Pan Adam Ubas 7. Pani Maria Łos 8. Pan Ryszard Łos 9. Pani Halina Panek 10. Pan Zygmunt Panek Medale zostały nadane przez Ministra Obrony Narodowej a wręczył je Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie ppłk mgr inż .Zbigniew Skurnowicz oraz por Janusz Jarmuła w obecności Starosty Dąbrowskiego – Pana Wiesława Krajewskiego, Wójta Gminy Mędrzechów – Pana Krzysztofa Korca i Sekretarza Gminy Olesno – Pana Janusza Platy.Rodzicom odznaczonym medalem „ Za Zasługi dla Obronności Kraju" zostały wręczone kwiaty i upominki ufundowane przez Wójtów Gmin.Spotkanie zakończono poczęstunkiem oraz opowieściami rodziców o służbie swoich synów.