1. Medale "Za Zasługi dla Obronności Kraju" dla rodziców żołnierzy

Medale "Za Zasługi dla Obronności Kraju" dla rodziców żołnierzy

Medale

Srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju" zostali odznaczeni:

Z gminy Dąbrowa Tarnowska:

1) Pani Bronisława Leżoń,
2) Pani Joanna Nowak
3) Pan Adam Nowak
4) Pani Sabina Siąkała
5) Pan Józef Siąkała
6) Pani Franciszka Świerczek
7) Pan Roman Świerczek,

Z gminy Olesno:
1) Pan Czesław Bator

Z gminy Radgoszcz:
1) Pani Stefania Biel
2) Pan Marian Biel
3) Pani Władysława Burzec
4) Pan Zygmunt Burzec
5) Pani Janina Noga
6) Pan Jan Noga

W dniu 04 kwietnia 2008r. o godzinie 11:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju" przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, którzy wychowali trzech i więcej synów na wzorowych żołnierzy. Starosta Dąbrowski – Wiesław Krajewski powitał rodziców oraz Wicewojewodę Małopolskiego Stanisława Sorysa, Wojskowego Komendanta Uzupełnień – ppłk Zbigniewa Skurnowicza oraz Burmistrza Gminy Dąbrowa Tarnowska – Stanisława Początka, Wójta gminy Olesno – Witolda Morawca oraz Wójta gminy Radgoszcz - Marka Lupę. Złożył też szczególne podziękowanie rodzicom, którzy włożyli wiele trudu w wychowanie synów na wspaniałych żołnierzy. Srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju" zostali odznaczeni: Z gminy Dąbrowa Tarnowska: 1) Pani Bronisława Leżoń,2) Pani Joanna Nowak3) Pan Adam Nowak4) Pani Sabina Siąkała5) Pan Józef Siąkała6) Pani Franciszka Świerczek7) Pan Roman Świerczek, Z gminy Olesno:1) Pan Czesław Bator Z gminy Radgoszcz:1) Pani Stefania Biel2) Pan Marian Biel3) Pani Władysława Burzec4) Pan Zygmunt Burzec5) Pani Janina Noga6) Pan Jan Noga Medale zostały nadane przez Ministra Obrony Narodowej a wręczył je Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie ppłk mgr inż .Zbigniew Skurnowicz oraz Wicewojewoda Małopolski– Pan Stanisław Sorys w obecności Starosty Dąbrowskiego – Pana Wiesława Krajewskiego , Burmistrza Gminy Dąbrowa Tarnowska – Pana Stanisława Początka, Wójta Gminy Olesna – Pana Witolda Morawca i Wójta Gminy Radgoszcz – Pana Marka Lupy. Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys podziękował wszystkim rodzicom, którzy wychowali wielu synów na wzorowych żołnierzy. Podkreślił iż „Rodzina „ jest tą podstawową jednostką która kształtuje młodego człowieka i uczy patriotyzmu a synowie odbywając służbę wojskową służyli Ojczyźnie, przyczyniając się do obrony jej niepodległości i bezpieczeństwa z gotowością poniesienia ofiary życia włącznie. Rodzicom odznaczonym medalem „ Za Zasługi dla Obronności Kraju" zostały wręczone kwiaty i upominki ufundowane przez Burmistrza oraz Wójtów. Spotkanie zakończono poczęstunkiem oraz opowieściami rodziców o służbie swoich synów.