Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Międzynarodowa konferencja miast partnerskich

Międzynarodowa konferencja miast partnerskich

Międzynarodowa konferencja miast partnerskich

W dniach 16 – 19 listopada br. Powiat Dąbrowski odwiedziły delegacje zagraniczne z Niemiec, Węgier i Włoch, które uczestniczyły w projekcie „In tune with Europe 2011 – 2012" współfinansowanym z programu Komisji Europejskiej „Europa dla Obywateli".


Projekt ten realizowany jest przez sześć krajów partnerskich: Bułgaria, Niemcy, Rumunia, Polska, Węgry, Włochy i w każdym z tych krajów odbywa się jedno spotkanie. Obecnie wspólne spotkania partnerskie odbyły się już na Węgrzech, w Niemczech, we Włoszech i teraz w Polsce, a następnie w Bułgarii i Rumunii. Każde spotkanie dotyczy innego tematu.

Powiat Dąbrowski był organizatorem spotkania o tematyce: „Dbanie o utalentowanych drogą do sukcesu społeczności".

Do Dąbrowy Tarnowskiej przybyły następujące delegacje:

- XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc - Pestszentimre na czele z Panem Csomó Tamás - Wiceburmistrzem,

- miasta Roding na czele z Panem Alfred Wittmann – Wiceburmistrzem,

- miasta San Nicola la Strada na czele z Panem Pasquale Delli Paoli - Burmistrzem.

Pierwszego dnia pobytu wszystkie delegacje wzięły udział w konferencji mającej na celu przedstawienie lokalnych ośrodków edukacyjnych funkcjonujących na terenie powiatu. Konferencja została zorganizowana w Centrum Polonii -Ośrodek Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu. Prezentację dla gości przedstawili Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera.


Po wspólnym zdjęciu przed budynkiem dworku uczestnicy konferencji odwiedzili dwie szkoły funkcjonujące na terenie powiatu: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 uczniowie klasy III pod przewodnictwem nauczycielki Pani Leokadii Pantery zaprezentowali gościom krótkie przedstawienie z bajki SMERFY. Po występie dzieci, Dyrektor szkoły Pan Andrzej Milewski zaprosił delegacje na lekcje biologii w klasie V. Natomiast w ZSP Nr 2 delegacje zagraniczne wysłuchały krótkiej informacji o szkole przedstawionej przez Dyrektora tej szkoły Pana Jana Kiljana a następnie podziwiały pokaz samoobrony przygotowany przez klasę „policyjną" i krótki występ zespołu wokalnego pod przewodnictwem nauczyciela Pana Rafała Szydłowskiego.

Goście zwiedzili zamek w Dębnie a wieczorem wzięli udział w pokazie walki rycerskiej przygotowanym przez tarnowskie i dąbrowskie bractwo rycerskie na terenie budowanego w Oleśnicy grodu średniowiecznego. Delegacje zagraniczne odbyły również wycieczkę do Krynicy – „Perły Polskich Uzdrowisk", której głównym bogactwem naturalnym są wody mineralne. Podpisanie deklaracji końcowej zakończyło projekt miast partnerskich w Powiecie Dąbrowskim.


W dniach 16 – 19 listopada br. Powiat Dąbrowski odwiedziły delegacje zagraniczne z Niemiec, Węgier i Włoch, które uczestniczyły w projekcie „In tune with Europe 2011 – 2012" współfinansowanym z programu Komisji Europejskiej „Europa dla Obywateli". Projekt ten realizowany jest przez sześć krajów partnerskich: Bułgaria, Niemcy, Rumunia, Polska, Węgry, Włochy i w każdym z tych krajów odbywa się jedno spotkanie. Obecnie wspólne spotkania partnerskie odbyły się już na Węgrzech, w Niemczech, we Włoszech i teraz w Polsce, a następnie w Bułgarii i Rumunii. Każde spotkanie dotyczy innego tematu. Powiat Dąbrowski był organizatorem spotkania o tematyce: „Dbanie o utalentowanych drogą do sukcesu społeczności". Do Dąbrowy Tarnowskiej przybyły następujące delegacje: - XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc - Pestszentimre na czele z Panem Csomó Tamás - Wiceburmistrzem, - miasta Roding na czele z Panem Alfred Wittmann – Wiceburmistrzem, - miasta San Nicola la Strada na czele z Panem Pasquale Delli Paoli - Burmistrzem. Pierwszego dnia pobytu wszystkie delegacje wzięły udział w konferencji mającej na celu przedstawienie lokalnych ośrodków edukacyjnych funkcjonujących na terenie powiatu. Konferencja została zorganizowana w Centrum Polonii -Ośrodek Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu. Prezentację dla gości przedstawili Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Po wspólnym zdjęciu przed budynkiem dworku uczestnicy konferencji odwiedzili dwie szkoły funkcjonujące na terenie powiatu: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 uczniowie klasy III pod przewodnictwem nauczycielki Pani Leokadii Pantery zaprezentowali gościom krótkie przedstawienie z bajki SMERFY. Po występie dzieci, Dyrektor szkoły Pan Andrzej Milewski zaprosił delegacje na lekcje biologii w klasie V. Natomiast w ZSP Nr 2 delegacje zagraniczne wysłuchały krótkiej informacji o szkole przedstawionej przez Dyrektora tej szkoły Pana Jana Kiljana a następnie podziwiały pokaz samoobrony przygotowany przez klasę „policyjną" i krótki występ zespołu wokalnego pod przewodnictwem nauczyciela Pana Rafała Szydłowskiego. Goście zwiedzili zamek w Dębnie a wieczorem wzięli udział w pokazie walki rycerskiej przygotowanym przez tarnowskie i dąbrowskie bractwo rycerskie na terenie budowanego w Oleśnicy grodu średniowiecznego. Delegacje zagraniczne odbyły również wycieczkę do Krynicy – „Perły Polskich Uzdrowisk", której głównym bogactwem naturalnym są wody mineralne. Podpisanie deklaracji końcowej zakończyło projekt miast partnerskich w Powiecie Dąbrowskim.