Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Międzynarodowe projekty powiatu

Międzynarodowe projekty powiatu

Międzynarodowe projekty powiatu

Na zaproszenie Burmistrza XVIII Dzielnicy Budapesztu na Węgry wyjeżdża 3 osobowa delegacja Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest to kolejny element realizacji porozumienia o współpracy podpisanego w 2000 roku. Reprezentanci powiatu na czele ze starostą Krzysztofem Karczmarskim wezmą udział w obchodach Święta Niepodległości na Węgrzech, które odbędzie się w dniach 11 – 14 marca 2004r.

Ponadto podczas pobytu w Budapeszcie omówione zostaną sprawy dotyczące dalszej współpracy pomiędzy samorządami dąbrowskim i węgierskim jak również samorządem miasta Roding w Niemczech, z którym to XVIII Dzielnica Budapesztu podpisała umowę o wzajemnej współpracy.
W lipcu planuje się, w ramach realizowanego projektu, zorganizować międzynarodowy obóz dla dzieci ze szkół gimnazjalnych i studentów nad Balatonem w miejscowości Balatonakali. Dotychczas w ramach konsultacji potwierdzono chęć współpracy jak również przesłano niezbędne materiały do wniosku aplikacyjnego. Projekt ma zostać sfinansowany z Programu Młodzież 2000 – 2006. Wspólny wniosek został złożony 1 lutego br. do Węgierskiego Biura Narodowego. Najbliższa wizyta na Węgrzech pozwoli dopracować wszystkie szczegóły dotyczące wizyty polskich, niemieckich i węgierskich uczniów na letnim obozie kulturalnym. Podczas planowanej wizyty przedstawione zostaną także inne propozycje projektów, możliwe do realizacji przez zaprzyjaźnione samorządy w najbliższej przyszłości. Wśród nich pojawią się wspólne projekty wspierające dostosowanie małych i średnich firm do norm Unii Europejskiej.
Zdaniem Krzysztofa Karczmarskiego wspólne projekty dają szansę na zrównoważony rozwój i otwierają większe możliwości finansowania przedsięwzięć. Odpowiednie działania przygotowawcze muszą być podjęte wcześniej. Pieniądze do powiatu same nie przyjdą, musimy im w tym pomóc..."

Na zaproszenie Burmistrza XVIII Dzielnicy Budapesztu na Węgry wyjeżdża 3 osobowa delegacja Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest to kolejny element realizacji porozumienia o współpracy podpisanego w 2000 roku. Reprezentanci powiatu na czele ze starostą Krzysztofem Karczmarskim wezmą udział w obchodach Święta Niepodległości na Węgrzech, które odbędzie się w dniach 11 – 14 marca 2004r. Ponadto podczas pobytu w Budapeszcie omówione zostaną sprawy dotyczące dalszej współpracy pomiędzy samorządami dąbrowskim i węgierskim jak również samorządem miasta Roding w Niemczech, z którym to XVIII Dzielnica Budapesztu podpisała umowę o wzajemnej współpracy.W lipcu planuje się, w ramach realizowanego projektu, zorganizować międzynarodowy obóz dla dzieci ze szkół gimnazjalnych i studentów nad Balatonem w miejscowości Balatonakali. Dotychczas w ramach konsultacji potwierdzono chęć współpracy jak również przesłano niezbędne materiały do wniosku aplikacyjnego. Projekt ma zostać sfinansowany z Programu Młodzież 2000 – 2006. Wspólny wniosek został złożony 1 lutego br. do Węgierskiego Biura Narodowego. Najbliższa wizyta na Węgrzech pozwoli dopracować wszystkie szczegóły dotyczące wizyty polskich, niemieckich i węgierskich uczniów na letnim obozie kulturalnym. Podczas planowanej wizyty przedstawione zostaną także inne propozycje projektów, możliwe do realizacji przez zaprzyjaźnione samorządy w najbliższej przyszłości. Wśród nich pojawią się wspólne projekty wspierające dostosowanie małych i średnich firm do norm Unii Europejskiej.Zdaniem Krzysztofa Karczmarskiego wspólne projekty dają szansę na zrównoważony rozwój i otwierają większe możliwości finansowania przedsięwzięć. Odpowiednie działania przygotowawcze muszą być podjęte wcześniej. Pieniądze do powiatu same nie przyjdą, musimy im w tym pomóc..."