1. „Miasteczko Ruchu Drogowego” – konkurs MSWiA i KGP

„Miasteczko Ruchu Drogowego” – konkurs MSWiA i KGP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Komendą Główną Policji przygotowało konkurs „Miasteczko Ruchu Drogowego". Celem konkursu jest wybranie i nagrodzenie projektów w zakresie budowy lub modernizacji miasteczka ruchu drogowego, którego funkcjonowanie przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie wychowania komunikacyjnego. Suma nagród wyniesie 50 tysięcy złotych. Miasteczko powinno być tak zaprojektowane, aby można było kształtować nawyki prawidłowego zachowania się rowerzystów w ruchu drogowym, popularyzować zasady i przepisy ruchu drogowego. Jednym z zadań konkursu jest także stworzenie warunków dla dzieci i młodzieży do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. Konkurs organizowany jest dla jednostek samorządu terytorialnego: gmin i powiatów. Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej MSWiA i programu „razem bezpieczniej"