1. Michał Wolak Najpopularniejszym Strażakiem Powiatu Dąbrowskiego

Michał Wolak Najpopularniejszym Strażakiem Powiatu Dąbrowskiego

19 kwietnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się gala strażacka, podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu na Najpopularniejszego Strażaka Regionu Tarnowskiego. Wyboru dokonywali czytelnicy „Dziennika Polskiego". Na drukowanych przez gazetę kuponach zgłaszali swoich kandydatów. Na ponad 100 strażaków-ochotników wpłynęło ok. 11 tys. głosów. Spośród nich finalistami plebiscytu zostało 20 druhów z największą ilością głosów. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami powiaty: dąbrowski, brzeski, bocheński, tarnowski i miasto Tarnów reprezentowało po 4 osoby.Michał Wolak uzyskał 516 punktów natomiast pozostali strażacy z Powiatu Dąbrowskiego: Bogdan Wrona- 496, Czesław Szarkowski- 361, Stanisław Świętek – 201.Mecenasem konkursu był Poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski. On też był fundatorem nagrody dla finałowej dwudziestki. Jest nią wycieczka do Brukseli. Patronat sprawowali przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego Andrzej Sztorc, wicewojewoda małopolski Stanisław Sorys, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała oraz starostowie powiatów: dąbrowskiego Wiesław Krajewski, tarnowskiego Mieczysław Kras, brzeskiego Ryszard Ożóg oraz bocheńskiego Jacek Pająk.Powiat Dąbrowski reprezentował wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, który wręczał nagrody wyróżnionym strażakom z terenu Powiatu Dąbrowskiego.Organizatorami plebiscytu byli na Najlepszego Strażaka regionu Tarnowskiego byli komendanci powiatowi PSP w Tarnowie, Brzesku, Bochni i Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zarządu powiatowe OSP w tych powiatach. Zainteresowanie jego trzecią edycją było bardzo duże a w stronę strażaków padło wiele ciepłych słów. Należy wiedzieć, że we wspomnianych regionach jest ich obecnie kilka tysięcy czynnych zawodowo.