Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mieszkańcy Gruszowa Wielkiego podziękowali za plony

Mieszkańcy Gruszowa Wielkiego podziękowali za plony

Mieszkańcy Gruszowa Wielkiego podziękowali za plony

W niedzielę na placu przed Domem Ludowym w Gruszowie Wielkim odbyły się Dożynki wiejskie. Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw i zbiór plonów. Zaprezentowano obrzęd ludowy, a dla uczestników wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji i tradycyjnych potraw na bazie lokalnych produktów.

Wystąpili też uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim wraz z muzykami z kapeli podwórkowej Dąbrowskiego Domu Kultury.

Spotkanie miało również charakter profilaktyczny. Celem było pokazanie młodym ludziom uroków wspólnej, dobrej zabawy bez dopalaczy i innych używek, powodujących uzależnienia i będących szkodliwymi dla zdrowia.

Dożynki zostały zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gruszowie Wielkim na czele z Prezes Józefą Taraską, a zarazem sołtysem wsi i Radną Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, a gminny Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem.

W niedzielę na placu przed Domem Ludowym w Gruszowie Wielkim odbyły się Dożynki wiejskie. Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw i zbiór plonów. Zaprezentowano obrzęd ludowy, a dla uczestników wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji i tradycyjnych potraw na bazie lokalnych produktów. Wystąpili też uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim wraz z muzykami z kapeli podwórkowej Dąbrowskiego Domu Kultury. Spotkanie miało również charakter profilaktyczny. Celem było pokazanie młodym ludziom uroków wspólnej, dobrej zabawy bez dopalaczy i innych używek, powodujących uzależnienia i będących szkodliwymi dla zdrowia. Dożynki zostały zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gruszowie Wielkim na czele z Prezes Józefą Taraską, a zarazem sołtysem wsi i Radną Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, a gminny Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG