1. Mieszkańcy Gruszowa Wielkiego podziękowali za plony

Mieszkańcy Gruszowa Wielkiego podziękowali za plony

W niedzielę na placu przed Domem Ludowym w Gruszowie Wielkim odbyły się Dożynki wiejskie. Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw i zbiór plonów. Zaprezentowano obrzęd ludowy, a dla uczestników wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji i tradycyjnych potraw na bazie lokalnych produktów. Wystąpili też uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim wraz z muzykami z kapeli podwórkowej Dąbrowskiego Domu Kultury. Spotkanie miało również charakter profilaktyczny. Celem było pokazanie młodym ludziom uroków wspólnej, dobrej zabawy bez dopalaczy i innych używek, powodujących uzależnienia i będących szkodliwymi dla zdrowia. Dożynki zostały zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gruszowie Wielkim na czele z Prezes Józefą Taraską, a zarazem sołtysem wsi i Radną Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, a gminny Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem.
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa