Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego ponownie zagłosują na Prezydenta RP

Mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego ponownie zagłosują na Prezydenta RP

W dniu 4 lipca odbędzie się II tura Wyborów na Prezydenta RP.
Frekwencja w powiecie dąbrowskim w I turze wyniosła 48,82% uprawnionych do głosowania. Najwyższą frekwencję odnotowano w Gminie Olesno - 51,07% uprawnionych do głosowania, na drugim miejscu znalazła się Gmina Dąbrowa Tarnowska z wynikiem 50,84%. Trzecie miejsce pod względem frekwencji zajęła Gmina Radgoszcz – 50,04%.
Wyniki dwóch kandydatów z dnia 16 czerwca br., którzy startują w II turze przedstawiają się następująco:
Na Jarosława Kaczyńskiego mieszkańcy powiatu oddali 63,48% (14 508) ważnych głosów, na Bronisława Komorowskiego głosowało 18,03% (4 120).
Prawo do głosowania jest podstawowym obowiązkiem i przywilejem państwa demokratycznego.
Musimy mieć świadomość, że jeśli chcemy mieć wpływ na dalsze losy Polski, to udział w wyborach na Prezydenta RP, świadczy o naszej odpowiedzialności za decyzje, które będą skutkować o kształcie i działaniu państwa przez najbliższe 5 lat.
Dajmy dobry przykład innym powiatom nie tylko w Małopolsce. Niech wysoka frekwencja będzie świadectwem naszego patriotyzmu.

W dniu 4 lipca odbędzie się II tura Wyborów na Prezydenta RP.Frekwencja w powiecie dąbrowskim w I turze wyniosła 48,82% uprawnionych do głosowania. Najwyższą frekwencję odnotowano w Gminie Olesno - 51,07% uprawnionych do głosowania, na drugim miejscu znalazła się Gmina Dąbrowa Tarnowska z wynikiem 50,84%. Trzecie miejsce pod względem frekwencji zajęła Gmina Radgoszcz – 50,04%.Wyniki dwóch kandydatów z dnia 16 czerwca br., którzy startują w II turze przedstawiają się następująco:Na Jarosława Kaczyńskiego mieszkańcy powiatu oddali 63,48% (14 508) ważnych głosów, na Bronisława Komorowskiego głosowało 18,03% (4 120).Prawo do głosowania jest podstawowym obowiązkiem i przywilejem państwa demokratycznego.Musimy mieć świadomość, że jeśli chcemy mieć wpływ na dalsze losy Polski, to udział w wyborach na Prezydenta RP, świadczy o naszej odpowiedzialności za decyzje, które będą skutkować o kształcie i działaniu państwa przez najbliższe 5 lat.Dajmy dobry przykład innym powiatom nie tylko w Małopolsce. Niech wysoka frekwencja będzie świadectwem naszego patriotyzmu.