Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mikołaj Beker ze Szczucina zwycięzcą w II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Małopolska 2022"

Mikołaj Beker ze Szczucina zwycięzcą w II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Małopolska 2022"

Mikołaj Beker ze Szczucina zwycięzcą w II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Małopolska 2022

Mikołaj, trzynastoletni mieszkaniec Szczucina, wykonując dwa utwory: Pieśń Priscilli – „Wilcza Zamieć” oraz „Nie mówimy o Brunie” z filmu „Nasze Magiczne Encanto” wyśpiewał zwycięstwo w II MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MUZYCZNYM „MAŁOPOLSKA 2022”.

Mikołaj jest chłopcem o dużej wrażliwości, niezwykle utalentowanym i muzykalnym. Ukończył I st. Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu Pawła Kusiona, czynnie uczestniczy w życiu muzycznym swojej szkoły, jest członkiem chóru „Clave de Sol”. Do konkursu przygotowała go Krystyna Szymańska, u której uczy się śpiewu solowego. Konkurs miał formę online, a profesjonalną realizację nagrania wykonał ks. Piotr Fryzowicz.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Promujące Młodych Artystów i Prywatne Profesjonalne Konserwatorium Muzyczne II Stopnia, współorganizatorami – Województwo Małopolskie i Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna. Patronat Honorowy objęła Iwona Gibas Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Konkurs przeprowadzony został w kategorii wokalnej i instrumentalnej i mimo, że odbywa się dopiero po raz drugi, wzięło w nim udział kilkaset uczestników z całego świata, między innymi z: Chin, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Izraela, Litwy, Południowej Korei, Hiszpanii i oczywiście z Polski.

Tym bardziej gratulujemy Mikołajowi!

oprac. Krystyna Szymańska Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szczucinie
Mikołaj, trzynastoletni mieszkaniec Szczucina, wykonując dwa utwory: Pieśń Priscilli – „Wilcza Zamieć” oraz „Nie mówimy o Brunie” z filmu „Nasze Magiczne Encanto” wyśpiewał zwycięstwo w II MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MUZYCZNYM „MAŁOPOLSKA 2022”. Mikołaj jest chłopcem o dużej wrażliwości, niezwykle utalentowanym i muzykalnym. Ukończył I st. Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu Pawła Kusiona, czynnie uczestniczy w życiu muzycznym swojej szkoły, jest członkiem chóru „Clave de Sol”. Do konkursu przygotowała go Krystyna Szymańska, u której uczy się śpiewu solowego. Konkurs miał formę online, a profesjonalną realizację nagrania wykonał ks. Piotr Fryzowicz. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Promujące Młodych Artystów i Prywatne Profesjonalne Konserwatorium Muzyczne II Stopnia, współorganizatorami – Województwo Małopolskie i Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna. Patronat Honorowy objęła Iwona Gibas Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Konkurs przeprowadzony został w kategorii wokalnej i instrumentalnej i mimo, że odbywa się dopiero po raz drugi, wzięło w nim udział kilkaset uczestników z całego świata, między innymi z: Chin, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Izraela, Litwy, Południowej Korei, Hiszpanii i oczywiście z Polski. Tym bardziej gratulujemy Mikołajowi! oprac. Krystyna Szymańska Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szczucinie