Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Miliony dla komendy? Remonty w dąbrowskiej siedzibie policjantów

Miliony dla komendy? Remonty w dąbrowskiej siedzibie policjantów

Miliony dla komendy? Remonty w dąbrowskiej siedzibie policjantów

Recepcja, estetyczny pokój przyjęć, udogodnienia dla niepełnosprawnych. Dla odwiedzających komendę policji w Dąbrowie Tarnowskiej takie rozwiązania wydają się w tej chwili nierealne. Ale wszystko w tej materii ma się zmienić w ciągu najbliższych dwóch lat, a komenda stanie się wówczas jedną z najnowocześniejszych w Małopolsce. 
Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej ulokowali się ponad 10 lat temu w dawnym budynku Rejonowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Mundurowi mieli wtedy powody do zadowolenia. Teraz jednak nikt nie kryje, że budynek jest zdecydowanie za ciasny. I nijak nie przystaje do aktualnych wymogów. -Obecne warunki stwarzają poważny dyskomfort zarówno petentom, jak i samym policjantom – przyznaje nadkom. Bogdan Michalski, zastępca komendanta policji w Dąbrowie. 
Powiat pomaga 
Plany przewidują jednak, że w ciągu dwóch lat warunki pracy funkcjonariuszy znacznie się poprawią. Ostatnio stolicę Powiśla odwiedził insp. Stanisław Laskowski, który w Małopolskiej Komendzie Policji odpowiada za kontakty z samorządami. Razem z szefami komendy i starostą Krzysztofem Kaczmarskim rozmawiał o modernizacji i adaptacji budynku KPP. 
Skąd w tym gronie obecność powiatowego urzędnika? Do tej pory powiat sfinansował dokumentację techniczną inwestycji. Chcemy jednak, w miarę naszych możliwości, nadal wspierać powiatową komendę policji, tak aby remont zakończył się szybko z korzyścią dla funkcjonariuszy, a przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców – mówi starosta Kaczmarski. 
Powiat na dokumentację wydał 30 tysięcy złotych. Roboty już się rozpoczęły, a polegają na adaptacji sąsiadującego z komendą budynku biurowo-administracyjnego i połączeniu go z obecną siedzibą policji. -Kupiliśmy ten segment kilka lat temu z myślą o tym, że kiedyś będzie szansa na poprawę naszych warunków pracy – mówi nadkom. Michalski. 
Ku lepszemu Po remoncie odwiedzający komendę nie będą już rozmawiali z policjantem odgrodzonym od petentów szybą. Zamiast tego będzie recepcja. Zaprojektowano ponadto pokój przyjęć, „niebieskie” pokoje, udogodnienia dla niepełnosprawnych. Komenda doczeka się wreszcie także pokoju badań lekarskich dla zatrzymanych, pomieszczenia na wydawanie posiłków, łazienek. Bez problemu będzie można także pomieścić archiwum i depozyt. -Skończą się też wreszcie sytuacje, w których przesłuchania odbywają się w pokojach, w których pracuje po kilku policjantów – cieszy się B. Michalski. Realizacja wszystkich tych zamierzeń kosztować będzie 2,5 miliona złotych. Czyni to policyjną inwestycję w Dąbrowie jedną je z największych w całej Małopolsce. W tej kwocie są też wydatki na wyposażenie w sprzęt informatyczny. Po oddaniu do użytku nowego segmentu, przeprowadzony zostanie także remont w starej części. (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Recepcja, estetyczny pokój przyjęć, udogodnienia dla niepełnosprawnych. Dla odwiedzających komendę policji w Dąbrowie Tarnowskiej takie rozwiązania wydają się w tej chwili nierealne. Ale wszystko w tej materii ma się zmienić w ciągu najbliższych dwóch lat, a komenda stanie się wówczas jedną z najnowocześniejszych w Małopolsce.  Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej ulokowali się ponad 10 lat temu w dawnym budynku Rejonowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Mundurowi mieli wtedy powody do zadowolenia. Teraz jednak nikt nie kryje, że budynek jest zdecydowanie za ciasny. I nijak nie przystaje do aktualnych wymogów. -Obecne warunki stwarzają poważny dyskomfort zarówno petentom, jak i samym policjantom – przyznaje nadkom. Bogdan Michalski, zastępca komendanta policji w Dąbrowie.  Powiat pomaga  Plany przewidują jednak, że w ciągu dwóch lat warunki pracy funkcjonariuszy znacznie się poprawią. Ostatnio stolicę Powiśla odwiedził insp. Stanisław Laskowski, który w Małopolskiej Komendzie Policji odpowiada za kontakty z samorządami. Razem z szefami komendy i starostą Krzysztofem Kaczmarskim rozmawiał o modernizacji i adaptacji budynku KPP.  Skąd w tym gronie obecność powiatowego urzędnika? Do tej pory powiat sfinansował dokumentację techniczną inwestycji. Chcemy jednak, w miarę naszych możliwości, nadal wspierać powiatową komendę policji, tak aby remont zakończył się szybko z korzyścią dla funkcjonariuszy, a przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców – mówi starosta Kaczmarski.  Powiat na dokumentację wydał 30 tysięcy złotych. Roboty już się rozpoczęły, a polegają na adaptacji sąsiadującego z komendą budynku biurowo-administracyjnego i połączeniu go z obecną siedzibą policji. -Kupiliśmy ten segment kilka lat temu z myślą o tym, że kiedyś będzie szansa na poprawę naszych warunków pracy – mówi nadkom. Michalski.  Ku lepszemu Po remoncie odwiedzający komendę nie będą już rozmawiali z policjantem odgrodzonym od petentów szybą. Zamiast tego będzie recepcja. Zaprojektowano ponadto pokój przyjęć, „niebieskie” pokoje, udogodnienia dla niepełnosprawnych. Komenda doczeka się wreszcie także pokoju badań lekarskich dla zatrzymanych, pomieszczenia na wydawanie posiłków, łazienek. Bez problemu będzie można także pomieścić archiwum i depozyt. -Skończą się też wreszcie sytuacje, w których przesłuchania odbywają się w pokojach, w których pracuje po kilku policjantów – cieszy się B. Michalski. Realizacja wszystkich tych zamierzeń kosztować będzie 2,5 miliona złotych. Czyni to policyjną inwestycję w Dąbrowie jedną je z największych w całej Małopolsce. W tej kwocie są też wydatki na wyposażenie w sprzęt informatyczny. Po oddaniu do użytku nowego segmentu, przeprowadzony zostanie także remont w starej części. (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska