Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Minister Pracy i Polityki Społecznej z wizytą na Powiślu Dąbrowskim

Minister Pracy i Polityki Społecznej z wizytą na Powiślu Dąbrowskim

Minister Pracy i Polityki Społecznej z wizytą na Powiślu Dąbrowskim

 

W środę 14 sierpnia Powiat dąbrowski odwiedził Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz. Wizyta miała charakter roboczy. W spotkaniu, które miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczył Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Podczas wspólnej rozmowy Starosta zwrócił się do Pana Ministra jako członka Rządu RPo poparcie starań samorządu powiatowego i samorządów gminnych dotyczących budowy nowej strażnicy wraz z magazynem przeciwpowodziowym dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Inwestycja ta jest wpisana w plan inwestycji Wojewody Małopolskiego na rok bieżący, ale bez środków finansowych. Obecnie rozpoczęto budowę strażnicy w Bochni a następnie planowana jest budowa strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej. W kolejce czekają strażnice w Brzesku, Wieliczce i mówi się o Wadowicach.
W budżecie Ministerstwa Finansów na budowę strażnic zapisano 15 mln złotych. Obecnie rozpoczęte jest 17 inwestycji związanych z budową strażnic. Realizacja tej inwestycji przyniesie wymierne korzyści dla naszego regionu, który narażony jest na  niebezpieczeństwo powodziowe.

Drugą ważną kwestią poruszaną przez przedstawicieli powiatu i gminy jest poparcie wniosku u Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o wprowadzenie do „Programu budowy dróg krajowych na lata 2011 – 2015” budowy obwodnicy miasta Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73. Aktualnie w Ministerstwie Transportu przygotowywany jest projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie listy obwodnic realizowanych na drogach krajowych w perspektywie finansowej 2014 – 2020. O budowę obwodnicy nasze samorządy zabiegają od kilkunastu lat i obecnie spełnione są warunki do rozpoczęcia jej budowy. Oznacza to, że jest pełna dokumentacja techniczna i prawna oraz nabyty pas gruntu pod jej budowę a także prawomocne pozwolenie na budowę.

Innymi poruszanymi tematami podczas spotkania było omówienie spraw związanych ze służbą zdrowia oraz obniżeniem bezrobocia w naszym regionie.

  W środę 14 sierpnia Powiat dąbrowski odwiedził Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz. Wizyta miała charakter roboczy. W spotkaniu, które miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczył Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas wspólnej rozmowy Starosta zwrócił się do Pana Ministra jako członka Rządu RPo poparcie starań samorządu powiatowego i samorządów gminnych dotyczących budowy nowej strażnicy wraz z magazynem przeciwpowodziowym dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Inwestycja ta jest wpisana w plan inwestycji Wojewody Małopolskiego na rok bieżący, ale bez środków finansowych. Obecnie rozpoczęto budowę strażnicy w Bochni a następnie planowana jest budowa strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej. W kolejce czekają strażnice w Brzesku, Wieliczce i mówi się o Wadowicach. W budżecie Ministerstwa Finansów na budowę strażnic zapisano 15 mln złotych. Obecnie rozpoczęte jest 17 inwestycji związanych z budową strażnic. Realizacja tej inwestycji przyniesie wymierne korzyści dla naszego regionu, który narażony jest na  niebezpieczeństwo powodziowe. Drugą ważną kwestią poruszaną przez przedstawicieli powiatu i gminy jest poparcie wniosku u Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o wprowadzenie do „Programu budowy dróg krajowych na lata 2011 – 2015” budowy obwodnicy miasta Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73. Aktualnie w Ministerstwie Transportu przygotowywany jest projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie listy obwodnic realizowanych na drogach krajowych w perspektywie finansowej 2014 – 2020. O budowę obwodnicy nasze samorządy zabiegają od kilkunastu lat i obecnie spełnione są warunki do rozpoczęcia jej budowy. Oznacza to, że jest pełna dokumentacja techniczna i prawna oraz nabyty pas gruntu pod jej budowę a także prawomocne pozwolenie na budowę. Innymi poruszanymi tematami podczas spotkania było omówienie spraw związanych ze służbą zdrowia oraz obniżeniem bezrobocia w naszym regionie.