Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ministerialne stypendia dla najzdolniejszych rozdane!

Ministerialne stypendia dla najzdolniejszych rozdane!

Ministerialne stypendia dla najzdolniejszych rozdane!

18 listopada 2015 r. stypendyści odebrali z rąk Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty dyplomy Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżniające się dodatkowe osiągnięcia.

W Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury Urzędu w Tarnowie, wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. To prestiżowe wyróżnienie otrzymało 55 najlepszych uczniów, ze szkół powiatu dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego, którzy uzyskali najwyższe oceny, wzorowe zachowanie i liczne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe zarówno w szkole i poza nią. Stypendyści to laureaci konkursów przedmiotowych i olimpiad. Cechują ich również liczne zainteresowania, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły oraz talenty organizacyjne.

W ubiegłym roku nie mieliśmy żadnego stypendium Ministra, teraz rozdaliśmy pięć. Jest to dwóch absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, dwóch uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jeden uczeń gimnazjum – Wojciech Kasperski, który w 2015 roku zdobył mistrzostwo Polski w grze podwójnej w tenisie. Wcześniej znalazł się też wśród 8 najlepszych polskich tenisistów w kategorii do lat 13 – mówi Urszula Blicharz, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

W gronie nagrodzonych 320 uczniów, wybranych spośród kilku tysięcy zgłoszeń z całej Polski, również znaleźli się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

  • Mateusz Drab – uczeń Technikum Teleinformatycznego w Powiatowym Centrum Edukacji i kompetencji Zawodowych w Szczucinie,
  • Bartosz Sieroń – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie,
  • Przemysław Gołębiowski – uczeń Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu,
  • Patrycja Markot – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • Kamil Smoła – uczeń Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

files/aktualnosci/2015/11_listopad/20_Ministerialne_stypendia_dla_najzdolniejszych_rozdane/P1020803.JPG

W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im: Jarosław Boryczka Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Jan Kiljan Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Marek Sztyler Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Uroczystość wzbogacił występ uczniów z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy.

18 listopada 2015 r. stypendyści odebrali z rąk Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty dyplomy Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżniające się dodatkowe osiągnięcia. W Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury Urzędu w Tarnowie, wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. To prestiżowe wyróżnienie otrzymało 55 najlepszych uczniów, ze szkół powiatu dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego, którzy uzyskali najwyższe oceny, wzorowe zachowanie i liczne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe zarówno w szkole i poza nią. Stypendyści to laureaci konkursów przedmiotowych i olimpiad. Cechują ich również liczne zainteresowania, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły oraz talenty organizacyjne. W ubiegłym roku nie mieliśmy żadnego stypendium Ministra, teraz rozdaliśmy pięć. Jest to dwóch absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, dwóch uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jeden uczeń gimnazjum – Wojciech Kasperski, który w 2015 roku zdobył mistrzostwo Polski w grze podwójnej w tenisie. Wcześniej znalazł się też wśród 8 najlepszych polskich tenisistów w kategorii do lat 13 – mówi Urszula Blicharz, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty. W gronie nagrodzonych 320 uczniów, wybranych spośród kilku tysięcy zgłoszeń z całej Polski, również znaleźli się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Mateusz Drab – uczeń Technikum Teleinformatycznego w Powiatowym Centrum Edukacji i kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Bartosz Sieroń – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Przemysław Gołębiowski – uczeń Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Patrycja Markot – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Kamil Smoła – uczeń Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im: Jarosław Boryczka Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Jan Kiljan Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Marek Sztyler Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Uroczystość wzbogacił występ uczniów z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy.