1. Ministerialne stypendia dla najzdolniejszych rozdane!

Ministerialne stypendia dla najzdolniejszych rozdane!

• Mateusz Drab – uczeń Technikum Teleinformatycznego w Powiatowym Centrum Edukacji i kompetencji Zawodowych w Szczucinie,
  • Bartosz Sieroń – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie,
  • Przemysław Gołębiowski – uczeń Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu,
  • Patrycja Markot – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • Kamil Smoła – uczeń Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

files/aktualnosci/2015/11_listopad/20_Ministerialne_stypendia_dla_najzdolniejszych_rozdane/P1020803.JPG

18 listopada 2015 r. stypendyści odebrali z rąk Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty dyplomy Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżniające się dodatkowe osiągnięcia. W Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury Urzędu w Tarnowie, wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. To prestiżowe wyróżnienie otrzymało 55 najlepszych uczniów, ze szkół powiatu dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego, którzy uzyskali najwyższe oceny, wzorowe zachowanie i liczne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe zarówno w szkole i poza nią. Stypendyści to laureaci konkursów przedmiotowych i olimpiad. Cechują ich również liczne zainteresowania, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły oraz talenty organizacyjne. W ubiegłym roku nie mieliśmy żadnego stypendium Ministra, teraz rozdaliśmy pięć. Jest to dwóch absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, dwóch uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jeden uczeń gimnazjum – Wojciech Kasperski, który w 2015 roku zdobył mistrzostwo Polski w grze podwójnej w tenisie. Wcześniej znalazł się też wśród 8 najlepszych polskich tenisistów w kategorii do lat 13 – mówi Urszula Blicharz, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty. W gronie nagrodzonych 320 uczniów, wybranych spośród kilku tysięcy zgłoszeń z całej Polski, również znaleźli się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Mateusz Drab – uczeń Technikum Teleinformatycznego w Powiatowym Centrum Edukacji i kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Bartosz Sieroń – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Przemysław Gołębiowski – uczeń Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Patrycja Markot – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Kamil Smoła – uczeń Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im: Jarosław Boryczka Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Jan Kiljan Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Marek Sztyler Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Uroczystość wzbogacił występ uczniów z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy.