1. Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2005

Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2005

WYNIKI INDYWIDUALNE:

I miejsce - Justyna Okulska (SP w Szczucinie)
II miejsce - Jolanta Kowal i Piotr Sowa ze SP nr 1 (ex aequo)
III miejsce - Konrad Jachym (SP w Szczucinie)
V miejsce - Dominika Partyńska (SP w Gruszowie Wielkim)
VI miejsce - Joanna Snopek
VII miejsce - Paweł Szczepański
VIII miejsce - Justyna Michalak, Ewelina Skoczylas (ex aequo)
IX miejsce - Jakub Fido, Olga Soja, Milena Żołądź (ex aequo)
X miejsce - Józef Niemczura.

ZESPOŁOWO:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Szczucinie (Puchar Dyrektora DDK) - 78,5 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - 74,8 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Słupcu - 71,8 pkt.

Zgodnie z regulaminem konkursu, ta sympatyczna rywalizacja ma na celu:
. Pobudzanie aktywności samokontroli ortograficznej.
. Zainteresowanie kulturą języka ojczystego.

ORGANIZATORZY:
- PSP nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej
- Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Źródło: Dąbrowski Dom Kultury i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.

Już po raz piąty 19 maja br. odbył się konkurs na Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego. Około 80 uczniów z ponad 30 szkół powiatu dąbrowskiego (z klas IV - VI) rywalizowało w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie będą mieli napisać dyktando, a następnie rozwiązać kilka zadań ortograficznych. Zwycięzca zdobędzie tytuł MISTRZA ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2005, a najlepsza szkoła Puchar Przechodni Dyrektora Domu Kultury.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele - poloniści: mgr Bogusława Warecka - Łachut, mgr Beata Kwapień, mgr Izabela Barabasz oraz nauczyciele powołani w dniu konkursu do pracy w jury.  WYNIKI INDYWIDUALNE: I miejsce - Justyna Okulska (SP w Szczucinie)  II miejsce - Jolanta Kowal i Piotr Sowa ze SP nr 1 (ex aequo)  III miejsce - Konrad Jachym (SP w Szczucinie)  IV miejsce - Piotr Chojnowski, Aleksdandra Bielawska (SP nr 2), Małgorzata Dziwis (ex aequo)  V miejsce - Dominika Partyńska (SP w Gruszowie Wielkim)  VI miejsce - Joanna Snopek  VII miejsce - Paweł Szczepański  VIII miejsce - Justyna Michalak, Ewelina Skoczylas (ex aequo)  IX miejsce - Jakub Fido, Olga Soja, Milena Żołądź (ex aequo)  X miejsce - Józef Niemczura.  ZESPOŁOWO: I miejsce - Szkoła Podstawowa w Szczucinie (Puchar Dyrektora DDK) - 78,5 pkt. II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - 74,8 pkt. III miejsce - Szkoła Podstawowa w Słupcu - 71,8 pkt. Nagrody książkowe ufundowali: DDK, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz sponsorzy. Nagrody wręczył Zastępca Burmistrza Gminy Dąbrowa Tarnowska Marek Minorczyk. Zgodnie z regulaminem konkursu, ta sympatyczna rywalizacja ma na celu: . Poznawanie i zrozumienie przez wychowanków podstawowych zasad funkcjonowania języka.  . Kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.  . Zdobywanie przez uczniów umiejętności świadomego i samodzielnego korzystania ze słowników ortograficznych.  . Pobudzanie aktywności samokontroli ortograficznej.  . Zainteresowanie kulturą języka ojczystego.  ORGANIZATORZY:  - PSP nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej  - Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej  Źródło: Dąbrowski Dom Kultury i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.