Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego - 2010

Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego - 2010

Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego - 2010

W dniu 18 czerwca 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się już VI edycja Konkursu Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego. W tym roku do zawodów zgłosiło się 27 uczniów z ośmiu szkół.
Mistrzem Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2010r. została Milena Żołądź z ZSP w Szczucinie. Drugie miejsce przypadło w udziale Pawłowi Szczepańskiemu z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, trzecią lokatę uzyskała - Anna Gwóźdź z Gimnazjum w Gruszowie Wielkim.

A oto pozostałe wyniki w kategorii indywidualnej:

4. miejsce - Karolina Bartoń
z Gimnazjum w Oleśnie,

5. miejsce - Barbara Kozik z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,
6. miejsce - Ewelina Kupiec z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,
7. miejsce - Wojciech Żurawski z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,
8. miejsce - Agata Łuszcz z Gimnazjum w Szczucinie,
9. miejsce - Przemysław Skowron z Gimnazjum w Szczucinie,
10. miejsce - Katarzyna Cabała z Gimnazjum w Gruszowie Wielkim.

W kategorii zespołowej tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego przypadł młodzieży z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej i tam też trafił puchar przechodni ufundowany przez Starostę Dąbrowskiego.

 Drugie miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Szczucinie, trzecie miejsce Gimnazjum w Gruszowie Wielkim.

Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymała dodatkowo pióro, a zwycięzcom w kategorii zespołowej podarowano kubki z logo Powiatu Dąbrowskiego.
 
Nagrody w postaci książek i dyplomów otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.
 Wręczali je: zaproszony Starosta Dąbrowski - Wiesław Krajewski, który był fundatorem nagród oraz Dyrektor ZSP nr 1 - Marta Chrabąszcz.

Organizatorem tegorocznego konkursu był nauczyciel j. polskiego z ZSP nr 1 - Janusz Lech, któremu pomagali poloniści: Anna Janczak, Danuta Bielaszka oraz Aneta Kukla - Kotapka (wszyscy z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

W dniu 18 czerwca 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się już VI edycja Konkursu Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego. W tym roku do zawodów zgłosiło się 27 uczniów z ośmiu szkół. Mistrzem Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2010r. została Milena Żołądź z ZSP w Szczucinie. Drugie miejsce przypadło w udziale Pawłowi Szczepańskiemu z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, trzecią lokatę uzyskała - Anna Gwóźdź z Gimnazjum w Gruszowie Wielkim. A oto pozostałe wyniki w kategorii indywidualnej: 4. miejsce - Karolina Bartoń z Gimnazjum w Oleśnie, 5. miejsce - Barbara Kozik z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, 6. miejsce - Ewelina Kupiec z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, 7. miejsce - Wojciech Żurawski z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, 8. miejsce - Agata Łuszcz z Gimnazjum w Szczucinie, 9. miejsce - Przemysław Skowron z Gimnazjum w Szczucinie, 10. miejsce - Katarzyna Cabała z Gimnazjum w Gruszowie Wielkim. W kategorii zespołowej tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego przypadł młodzieży z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej i tam też trafił puchar przechodni ufundowany przez Starostę Dąbrowskiego. Drugie miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Szczucinie, trzecie miejsce Gimnazjum w Gruszowie Wielkim.Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymała dodatkowo pióro, a zwycięzcom w kategorii zespołowej podarowano kubki z logo Powiatu Dąbrowskiego. Nagrody w postaci książek i dyplomów otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Wręczali je: zaproszony Starosta Dąbrowski - Wiesław Krajewski, który był fundatorem nagród oraz Dyrektor ZSP nr 1 - Marta Chrabąszcz. Organizatorem tegorocznego konkursu był nauczyciel j. polskiego z ZSP nr 1 - Janusz Lech, któremu pomagali poloniści: Anna Janczak, Danuta Bielaszka oraz Aneta Kukla - Kotapka (wszyscy z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).