Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego

Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego

Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego

13 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał IX edycji konkursu „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego”. Od lat konkurs cieszy się uznaniem wśród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całym powiecie dąbrowskim.

Uczestniczyło w nim 24 najlepszych uczniów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych.

Mistrzem Ortografii 2013 w kategorii szkół gimnazjalnych został Adrian Niemczura z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Drugie miejsce przypadło w udziale Justynie Apryasz z Publicznego Gimnazjum w Gręboszowie, trzecią lokatę uzyskał Tomasz Światłowski z Publicznego Gimnazjum w Oleśnie. W kategorii zespołowej I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Oleśnie. Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum w Gręboszowie, trzecie zaś Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Mistrzem Ortografii 2013 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została  Karolina Bartoń z ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Drugie miejsce zajęła Olga Dziedzic z ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, trzecie zaś Aleksandra Kądzielawa również z ZSP Nr 1. W kategorii zespołowej I miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, II miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a wręczał je  Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera wraz z Dyrektor Agatą Fido.  Poczęstunek dla gości ufundowała Rada Rodziców.

Organizatorem konkursu był Janusz Lech. W przygotowaniach pomagali mu także inni poloniści: Barbara Golemo, Aneta Kukla-Kotapka oraz Anna Janczak.

Źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

13 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał IX edycji konkursu „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego”. Od lat konkurs cieszy się uznaniem wśród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całym powiecie dąbrowskim. Uczestniczyło w nim 24 najlepszych uczniów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Mistrzem Ortografii 2013 w kategorii szkół gimnazjalnych został Adrian Niemczura z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Drugie miejsce przypadło w udziale Justynie Apryasz z Publicznego Gimnazjum w Gręboszowie, trzecią lokatę uzyskał Tomasz Światłowski z Publicznego Gimnazjum w Oleśnie. W kategorii zespołowej I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Oleśnie. Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum w Gręboszowie, trzecie zaś Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Mistrzem Ortografii 2013 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została  Karolina Bartoń z ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Drugie miejsce zajęła Olga Dziedzic z ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, trzecie zaś Aleksandra Kądzielawa również z ZSP Nr 1. W kategorii zespołowej I miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, II miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a wręczał je  Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera wraz z Dyrektor Agatą Fido.  Poczęstunek dla gości ufundowała Rada Rodziców. Organizatorem konkursu był Janusz Lech. W przygotowaniach pomagali mu także inni poloniści: Barbara Golemo, Aneta Kukla-Kotapka oraz Anna Janczak. Źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG