Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej uczniów szkół gimnazjalnych

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej uczniów szkół gimnazjalnych

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej uczniów szkół gimnazjalnych

12 lutego br. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrany został drugi turniej piłki siatkowej na szczeblu powiatowym organizowany przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd Powiatu Dąbrowskiego. Tym razem rywalizowali chłopcy ze szkół gimnazjalnych powiatu dąbrowskiego.

Na zawody zgłosiło się 8 drużyn: Gimnazja nr 1 i 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gimnazjum w Oleśnie, Szczucinie, Gręboszowie, Bolesławiu i Radwanie.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup rozgrywali mecz o wygraną w turnieju, natomiast drugie miejsca w grupach rywalizowały o zajęcie trzeciego miejsca w zawodach.

W grupie pierwszej rywalizowały gimnazja z Olesna, Radwana, Mędrzechowa oraz Gimnazjum nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej . Wyrównany poziom drużyn sprawił, iż do ostatniego spotkania ważyły się losy pierwszego oraz drugiego miejsca w grupie dającego awans do dalszej części turnieju. Ostatecznie grupę wygrało dąbrowskie Gimnazjum nr 1 przed Gimnazjum w Mędrzechowie, Radwanie oraz Oleśnie. Grupę drugą bez większych problemów wygrało Gimnazjum z Podlipia (wchodzące w skład Zespołu Szkół w Bolesławiu) nie oddając przeciwnikom ani jednego seta, drugie miejsce uzyskane dzięki wynikowi bezpośredniego spotkania z Gimnazjum w Szczucinie, zajęło Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Na czwartym miejscu zakończyło rywalizację Gimnazjum w Gręboszowie. Spotkanie o trzecie miejsce po zaciętym pojedynku wygrało Gimnazjum w Mędrzechowie pokonując Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Finał turnieju należał do świetnie dysponowanej drużyny z Gimnazjum z Podlipia. Nie pozostawili oni cienia wątpliwości, komu należy się puchar zwycięzcy, pokonując gładko drużynę z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej 2:0.

Puchary i medale ufundowane przez samorząd powiatowy wręczyła Pani Agata Fido Dyrektor ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z sędzią zawodów Panem Michałem Borsą.

 

Skład drużyny Gimnazjum w Podlipiu (ZS w Bolesławiu):

Michał Michalczewsk

iMateusz Szlosek

Piotr Czupryna

Paweł Misiaszek

Patryk Kurtyka

Arkadiusz Smoła

Daniel Chrapusta

Konrad Szmist

Arkadiusz Boduch

Wojciech Węgiel

Maciej Wnęk

Dominik Ząbek

Mateusz Litwin

 

 Końcowa kolejność

1. Gimnazjum Podlipie (ZS w Bolesławiu)

2. Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie T.

3. Gimnazjum w Mędrzechowie

4. Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie T.

5. Gimnazjum w Radwanie

6. Gimnazjum w Szczucinie

7. Gimnazjum w Gręboszowie

8. Gimnazjum w Oleśnie

12 lutego br. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrany został drugi turniej piłki siatkowej na szczeblu powiatowym organizowany przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd Powiatu Dąbrowskiego. Tym razem rywalizowali chłopcy ze szkół gimnazjalnych powiatu dąbrowskiego. Na zawody zgłosiło się 8 drużyn: Gimnazja nr 1 i 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gimnazjum w Oleśnie, Szczucinie, Gręboszowie, Bolesławiu i Radwanie. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup rozgrywali mecz o wygraną w turnieju, natomiast drugie miejsca w grupach rywalizowały o zajęcie trzeciego miejsca w zawodach. W grupie pierwszej rywalizowały gimnazja z Olesna, Radwana, Mędrzechowa oraz Gimnazjum nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej . Wyrównany poziom drużyn sprawił, iż do ostatniego spotkania ważyły się losy pierwszego oraz drugiego miejsca w grupie dającego awans do dalszej części turnieju. Ostatecznie grupę wygrało dąbrowskie Gimnazjum nr 1 przed Gimnazjum w Mędrzechowie, Radwanie oraz Oleśnie. Grupę drugą bez większych problemów wygrało Gimnazjum z Podlipia (wchodzące w skład Zespołu Szkół w Bolesławiu) nie oddając przeciwnikom ani jednego seta, drugie miejsce uzyskane dzięki wynikowi bezpośredniego spotkania z Gimnazjum w Szczucinie, zajęło Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Na czwartym miejscu zakończyło rywalizację Gimnazjum w Gręboszowie. Spotkanie o trzecie miejsce po zaciętym pojedynku wygrało Gimnazjum w Mędrzechowie pokonując Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Finał turnieju należał do świetnie dysponowanej drużyny z Gimnazjum z Podlipia. Nie pozostawili oni cienia wątpliwości, komu należy się puchar zwycięzcy, pokonując gładko drużynę z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej 2:0. Puchary i medale ufundowane przez samorząd powiatowy wręczyła Pani Agata Fido Dyrektor ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z sędzią zawodów Panem Michałem Borsą.   Skład drużyny Gimnazjum w Podlipiu (ZS w Bolesławiu): Michał Michalczewsk iMateusz Szlosek Piotr Czupryna Paweł Misiaszek Patryk Kurtyka Arkadiusz Smoła Daniel Chrapusta Konrad Szmist Arkadiusz Boduch Wojciech Węgiel Maciej Wnęk Dominik Ząbek Mateusz Litwin    Końcowa kolejność 1. Gimnazjum Podlipie (ZS w Bolesławiu) 2. Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie T. 3. Gimnazjum w Mędrzechowie 4. Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie T. 5. Gimnazjum w Radwanie 6. Gimnazjum w Szczucinie 7. Gimnazjum w Gręboszowie 8. Gimnazjum w Oleśnie