Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Misyjne kolędowanie na półmetku

Misyjne kolędowanie na półmetku

Misyjne kolędowanie na półmetku

Ponad 12 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z regionu tarnowskiego zbiera datki dla swoich rówieśników z Republiki Środkowej Afryki. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na wybudowanie studni w afrykańskich wioskach. Wg danych WHO w Afryce codziennie z powodu spożywania wody niezdatnej do picia umiera 6 tysięcy dzieci. 
Misyjne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja organizowana już od 13 lat. Kwesty, prowadzone przez małych kolędników w diecezji tarnowskiej zawsze przynoszą znakomite efekty, najlepsze w kraju. W ubiegłym roku zebrali tutaj 560 tysięcy złotych. Dzięki temu powstały między innymi szkoły i szpitale w takich miejscowościach, jak chociażby Bagandou w Republice Środkowej Afryki. Pieniądze kierowane są tam, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Co piąty polski misjonarz pochodzi z diecezji tarnowskiej. W Bagandou pracuje ks. Mieczysław Pająk, który zaczynał swoją duszpasterską dzialalność w Dąbrowie Tarnowskiej. Misyjne kolędowanie symbolicznie połączy te dwa odległe od siebie zakątki świata. To właśnie w Bagandou ma zostać wybudowana studnia dla Pigmejów, którymi opiekuje się ks. Mieczysaw Pająk, zaś misyjni kolędnicy 7 stycznia spotkają się w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zaplanowano finał tegorocznej edycji Misyjnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Źródło: Nowy Kurier Dąbrowski

Ponad 12 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z regionu tarnowskiego zbiera datki dla swoich rówieśników z Republiki Środkowej Afryki. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na wybudowanie studni w afrykańskich wioskach. Wg danych WHO w Afryce codziennie z powodu spożywania wody niezdatnej do picia umiera 6 tysięcy dzieci.  Misyjne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja organizowana już od 13 lat. Kwesty, prowadzone przez małych kolędników w diecezji tarnowskiej zawsze przynoszą znakomite efekty, najlepsze w kraju. W ubiegłym roku zebrali tutaj 560 tysięcy złotych. Dzięki temu powstały między innymi szkoły i szpitale w takich miejscowościach, jak chociażby Bagandou w Republice Środkowej Afryki. Pieniądze kierowane są tam, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Co piąty polski misjonarz pochodzi z diecezji tarnowskiej. W Bagandou pracuje ks. Mieczysław Pająk, który zaczynał swoją duszpasterską dzialalność w Dąbrowie Tarnowskiej. Misyjne kolędowanie symbolicznie połączy te dwa odległe od siebie zakątki świata. To właśnie w Bagandou ma zostać wybudowana studnia dla Pigmejów, którymi opiekuje się ks. Mieczysaw Pająk, zaś misyjni kolędnicy 7 stycznia spotkają się w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zaplanowano finał tegorocznej edycji Misyjnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Źródło: Nowy Kurier Dąbrowski