Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Misyjne kolędowanie na półmetku

Misyjne kolędowanie na półmetku

Ponad 12 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z regionu tarnowskiego zbiera datki dla swoich rówieśników z Republiki Środkowej Afryki. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na wybudowanie studni w afrykańskich wioskach. Wg danych WHO w Afryce codziennie z powodu spożywania wody niezdatnej do picia umiera 6 tysięcy dzieci. 
Misyjne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja organizowana już od 13 lat. Kwesty, prowadzone przez małych kolędników w diecezji tarnowskiej zawsze przynoszą znakomite efekty, najlepsze w kraju. W ubiegłym roku zebrali tutaj 560 tysięcy złotych. Dzięki temu powstały między innymi szkoły i szpitale w takich miejscowościach, jak chociażby Bagandou w Republice Środkowej Afryki. Pieniądze kierowane są tam, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Co piąty polski misjonarz pochodzi z diecezji tarnowskiej. W Bagandou pracuje ks. Mieczysław Pająk, który zaczynał swoją duszpasterską dzialalność w Dąbrowie Tarnowskiej. Misyjne kolędowanie symbolicznie połączy te dwa odległe od siebie zakątki świata. To właśnie w Bagandou ma zostać wybudowana studnia dla Pigmejów, którymi opiekuje się ks. Mieczysaw Pająk, zaś misyjni kolędnicy 7 stycznia spotkają się w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zaplanowano finał tegorocznej edycji Misyjnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Źródło: Nowy Kurier Dąbrowski

Ponad 12 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z regionu tarnowskiego zbiera datki dla swoich rówieśników z Republiki Środkowej Afryki. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na wybudowanie studni w afrykańskich wioskach. Wg danych WHO w Afryce codziennie z powodu spożywania wody niezdatnej do picia umiera 6 tysięcy dzieci.  Misyjne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja organizowana już od 13 lat. Kwesty, prowadzone przez małych kolędników w diecezji tarnowskiej zawsze przynoszą znakomite efekty, najlepsze w kraju. W ubiegłym roku zebrali tutaj 560 tysięcy złotych. Dzięki temu powstały między innymi szkoły i szpitale w takich miejscowościach, jak chociażby Bagandou w Republice Środkowej Afryki. Pieniądze kierowane są tam, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Co piąty polski misjonarz pochodzi z diecezji tarnowskiej. W Bagandou pracuje ks. Mieczysław Pająk, który zaczynał swoją duszpasterską dzialalność w Dąbrowie Tarnowskiej. Misyjne kolędowanie symbolicznie połączy te dwa odległe od siebie zakątki świata. To właśnie w Bagandou ma zostać wybudowana studnia dla Pigmejów, którymi opiekuje się ks. Mieczysaw Pająk, zaś misyjni kolędnicy 7 stycznia spotkają się w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zaplanowano finał tegorocznej edycji Misyjnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Źródło: Nowy Kurier Dąbrowski
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG