Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mitex zbuduje basen

Mitex zbuduje basen

Władze Dąbrowy Tarnowskiej ostatecznie zakończyły przetarg na projekt i budowę krytej pływalni w mieście. Konkurs wygrała firma "Mitex" z Kielc, mająca doświadczenie w budowie tego rodzaju obiektów. Umowa została podpisana, najbliższee miesiące potrzebne są na przygotowanie dokumentacji, prace budowlane rozpoczną się w lipcu.

Mimo że postępowanie przetargowe trwało ponad rok, to władze gminy zapewniają, że termin zakończenia budowy pozostaje taki, jak zakładano na początku, czyli sierpień 2006 roku. "Ze strony przedsiębiorstwa padły nawet deklaracje o wcześniejszym zakończeniu budowy, w ciągu 17 miesięcy. Wtedy bryła pływalni stanęłaby na początku 2006 roku - mówi wiceburmistrz Marek Minorczyk. - Dla nas to niezupełnie korzystna propozycja, ponieważ spowoduje spiętrzenie się płatności w krótszym czasie".
Do połowy roku potrwa przygotowanie przez firmę dokumentacji i potrzebnych pozwoleń na budowę. Prace budowlane ruszą w lipcu. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Władze Dąbrowy Tarnowskiej ostatecznie zakończyły przetarg na projekt i budowę krytej pływalni w mieście. Konkurs wygrała firma "Mitex" z Kielc, mająca doświadczenie w budowie tego rodzaju obiektów. Umowa została podpisana, najbliższee miesiące potrzebne są na przygotowanie dokumentacji, prace budowlane rozpoczną się w lipcu. Mimo że postępowanie przetargowe trwało ponad rok, to władze gminy zapewniają, że termin zakończenia budowy pozostaje taki, jak zakładano na początku, czyli sierpień 2006 roku. "Ze strony przedsiębiorstwa padły nawet deklaracje o wcześniejszym zakończeniu budowy, w ciągu 17 miesięcy. Wtedy bryła pływalni stanęłaby na początku 2006 roku - mówi wiceburmistrz Marek Minorczyk. - Dla nas to niezupełnie korzystna propozycja, ponieważ spowoduje spiętrzenie się płatności w krótszym czasie".Do połowy roku potrwa przygotowanie przez firmę dokumentacji i potrzebnych pozwoleń na budowę. Prace budowlane ruszą w lipcu. (baja) Źródło: Dziennik Polski