Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. MLKS Dąbrovia ma już sto lat!

MLKS Dąbrovia ma już sto lat!

MLKS Dąbrovia ma już sto lat!

W sobotę 25 czerwca 2022 roku odbyło się wyjątkowe święto, zwłaszcza dla fanów sportu i sympatyków MLKS „Dąbrovia”. Klub ten świętował swoje 100-lecie. Świętowanie tego wspaniałego jubileuszu rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji MLKS Dąbrovia oraz w intencji Profesora Jana Chmury gościa honorowego obchodów. Uczestniczyli w niej zawodnicy, trenerzy, działacze klubu i jego kibice, a także samorządowcy.

Następnie odbyła się uroczysta gala w Dąbrowskim Domu Kultury, którą zainaugurowało odśpiewanie hymnu narodowego. Wszyscy zgromadzeni w sali kinowej „Sokoła” usłyszeli rys historyczny o 100-letniej działalności klubu, którą przedstawił Piotr Zając. Minutą ciszy uczczono również pamięć po zmarłych trenerach, zawodnikach, prezesach i działaczach klubowych.

Szczególnym wydarzeniem było przekazanie odznaczeń: klubowych i podziękowań, które wręczał Prezes MLKS Dąbrovia Grzegorz Baca.

Wyrazy uznania popłynęły również do władz klubowych i zawodników od uczestników uroczystości. W imieniu samorządu powiatowego gratulacje tak wspaniałego jubileuszu złożył starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

W sobotę 25 czerwca 2022 roku odbyło się wyjątkowe święto, zwłaszcza dla fanów sportu i sympatyków MLKS „Dąbrovia”. Klub ten świętował swoje 100-lecie. Świętowanie tego wspaniałego jubileuszu rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji MLKS Dąbrovia oraz w intencji Profesora Jana Chmury gościa honorowego obchodów. Uczestniczyli w niej zawodnicy, trenerzy, działacze klubu i jego kibice, a także samorządowcy. Następnie odbyła się uroczysta gala w Dąbrowskim Domu Kultury, którą zainaugurowało odśpiewanie hymnu narodowego. Wszyscy zgromadzeni w sali kinowej „Sokoła” usłyszeli rys historyczny o 100-letniej działalności klubu, którą przedstawił Piotr Zając. Minutą ciszy uczczono również pamięć po zmarłych trenerach, zawodnikach, prezesach i działaczach klubowych. Szczególnym wydarzeniem było przekazanie odznaczeń: klubowych i podziękowań, które wręczał Prezes MLKS Dąbrovia Grzegorz Baca. Wyrazy uznania popłynęły również do władz klubowych i zawodników od uczestników uroczystości. W imieniu samorządu powiatowego gratulacje tak wspaniałego jubileuszu złożył starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.