Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mobilne laboratorium OZE-BUS zaparkuje w Mędrzechowie

Mobilne laboratorium OZE-BUS zaparkuje w Mędrzechowie

Mobilne laboratorium OZE-BUS zaparkuje w Mędrzechowie

Jedną z atrakcji podczas XI Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych w Mędrzechowie, które odbędzie się już 28 sierpnia 2022 roku będzie Mobilne laboratorium OZE-BUS. To jeżdżąca pracownia wyposażona między innymi w sprzęt do prezentacji przyczyn niskiej emisji, sposobów jej ograniczania i likwidowania.
OZE-BUS zaparkuje na Powiślu Dąbrowskim z inicjatywy Doradcy do spraw klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Lucjana Pasternaka w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA.

BUS OZE został stworzony w celu zwiększenia świadomości lokalnych społeczności zagrożeniami i przyczynami niskiej emisji oraz sposobami jej ograniczania i ostatecznie likwidacji. Zarówno przy mobilnym laboratorium, jak i na stoisku Powiatu Dąbrowskiego, będzie można wypełnić ankietę dotyczącą zmian klimatycznych, a także otrzymać ekogadżet (ilość ograniczona).

Ekspozycja wyposażona jest w urządzenia grzewcze i produkujące energię elektryczną z OZE, umieszczoną na samochodzie ciężarowym MAN, do którego można wejść i zapoznać się z poszczególnymi urządzeniami. Warsztaty prowadzone będą w zakresie ograniczania i likwidacji niskiej emisji, działania pompy ciepła na „żywym organizmie”, który stanowi wersja demonstracyjna oraz praktyczne wykorzystanie energii odnawialnej w życiu codziennym.

Będzie można zobaczyć różnicę w jakości spalin w różnych kotłach. Eksperci będą przedstawiać wpływ szkodliwych związków zawartych w spalinach na środowisko i zdrowie ludzi, a także promować dobre praktyki w ograniczaniu niskiej emisji.

Serdecznie zapraszamy!

Jedną z atrakcji podczas XI Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych w Mędrzechowie, które odbędzie się już 28 sierpnia 2022 roku będzie Mobilne laboratorium OZE-BUS. To jeżdżąca pracownia wyposażona między innymi w sprzęt do prezentacji przyczyn niskiej emisji, sposobów jej ograniczania i likwidowania. OZE-BUS zaparkuje na Powiślu Dąbrowskim z inicjatywy Doradcy do spraw klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Lucjana Pasternaka w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. BUS OZE został stworzony w celu zwiększenia świadomości lokalnych społeczności zagrożeniami i przyczynami niskiej emisji oraz sposobami jej ograniczania i ostatecznie likwidacji. Zarówno przy mobilnym laboratorium, jak i na stoisku Powiatu Dąbrowskiego, będzie można wypełnić ankietę dotyczącą zmian klimatycznych, a także otrzymać ekogadżet (ilość ograniczona). Ekspozycja wyposażona jest w urządzenia grzewcze i produkujące energię elektryczną z OZE, umieszczoną na samochodzie ciężarowym MAN, do którego można wejść i zapoznać się z poszczególnymi urządzeniami. Warsztaty prowadzone będą w zakresie ograniczania i likwidacji niskiej emisji, działania pompy ciepła na „żywym organizmie”, który stanowi wersja demonstracyjna oraz praktyczne wykorzystanie energii odnawialnej w życiu codziennym. Będzie można zobaczyć różnicę w jakości spalin w różnych kotłach. Eksperci będą przedstawiać wpływ szkodliwych związków zawartych w spalinach na środowisko i zdrowie ludzi, a także promować dobre praktyki w ograniczaniu niskiej emisji. Serdecznie zapraszamy!