Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mobilny Punkt ZIP w Starostwie Powiatowym

Mobilny Punkt ZIP w Starostwie Powiatowym

Mobilny Punkt ZIP w Starostwie Powiatowym

W dniu 31 marca 2014 r. (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie zorganizowany mobilny punkt Zintegrowanego Informatora Pacjenta. W tym dniu, w godzinach od 9:30 do 15:00, będzie można uzyskać hasło i login do konta ZIP  - wystarczy tylko dowód osobisty.

Działający od 1 lipca Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis, który udostępnia w bezpieczny sposób on-line zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu 

i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki ZIP, po zarejestrowaniu się na stronie internetowej zip.nfz.gov.pl pacjent może w każdej chwili zweryfikować wykonane na jego rzecz usługi.

Logując się w systemie dowiemy się gdzie i kiedy się leczyliśmy, ile zapłacił za nas NFZ, gdzie i kiedy wykupiliśmy refundowaną receptę i ile zapłacił za to NFZ, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki lub położnej, czy jesteśmy ubezpieczeni, w kolejce do których uzdrowisk i specjalistów czekamy.

Zorganizowanie mobilnego punktu w Starostwie ma na celu ułatwienie mieszkańcom powiatu dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Mobilny punkt oznacza, że nie trzeba przyjeżdżać do Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia czy delegatury w Tarnowie, by zarejestrować się oraz pobrać login i hasło do ZIP.

Wszystkie osoby, które jeszcze nie mają założonego konta w portalu ZIP będą mogły przyjść do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (Sala obrad - parter) by dopełnić wszystkich formalności związanych z uzyskaniem loginu i hasła do konta ZIP.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, zarówno tych którzy przyjeżdżają do Starostwa załatwić swoje sprawy, jak i tych, którzy w pobliżu mieszkają lub przechodzą obok urzędu.

Jak zapewnia pracownik NFZ uzyskanie loginu i hasła do konta ZIP to kwestia  około 5 minut. Wystarczy mieć tylko dowód osobisty i osobiście się zgłosić. Dane w systemie będą dostępne po 24 godzinach.

Więcej informacji na temat systemu ZIP: zip.nfz.gov.pl

W dniu 31 marca 2014 r. (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie zorganizowany mobilny punkt Zintegrowanego Informatora Pacjenta. W tym dniu, w godzinach od 9:30 do 15:00, będzie można uzyskać hasło i login do konta ZIP  - wystarczy tylko dowód osobisty. Działający od 1 lipca Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis, który udostępnia w bezpieczny sposób on-line zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu  i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki ZIP, po zarejestrowaniu się na stronie internetowej zip.nfz.gov.pl pacjent może w każdej chwili zweryfikować wykonane na jego rzecz usługi. Logując się w systemie dowiemy się gdzie i kiedy się leczyliśmy, ile zapłacił za nas NFZ, gdzie i kiedy wykupiliśmy refundowaną receptę i ile zapłacił za to NFZ, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki lub położnej, czy jesteśmy ubezpieczeni, w kolejce do których uzdrowisk i specjalistów czekamy. Zorganizowanie mobilnego punktu w Starostwie ma na celu ułatwienie mieszkańcom powiatu dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Mobilny punkt oznacza, że nie trzeba przyjeżdżać do Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia czy delegatury w Tarnowie, by zarejestrować się oraz pobrać login i hasło do ZIP. Wszystkie osoby, które jeszcze nie mają założonego konta w portalu ZIP będą mogły przyjść do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (Sala obrad - parter) by dopełnić wszystkich formalności związanych z uzyskaniem loginu i hasła do konta ZIP. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, zarówno tych którzy przyjeżdżają do Starostwa załatwić swoje sprawy, jak i tych, którzy w pobliżu mieszkają lub przechodzą obok urzędu. Jak zapewnia pracownik NFZ uzyskanie loginu i hasła do konta ZIP to kwestia  około 5 minut. Wystarczy mieć tylko dowód osobisty i osobiście się zgłosić. Dane w systemie będą dostępne po 24 godzinach. Więcej informacji na temat systemu ZIP: zip.nfz.gov.pl