Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Moc pomagania – seniorzy dla seniorów”

„Moc pomagania – seniorzy dla seniorów”

„Moc pomagania – seniorzy dla seniorów”

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie realizuje zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020 pt. „Moc pomagania – seniorzy dla seniorów".

Celem zadania, realizowanego w okresie maj – grudzień 2016 r., jest wzrost aktywności społecznej wśród min. 60 seniorów (osób w wieku 60+) niepełnosprawnych w tym min. 10 seniorów tzw. zależnych (osoby leżące/niemobilne) ruchowo/ neurologicznie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności znacznym, umiarkowanym lub lekkim. W zadaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Tarnowa oraz okolicznych powiatów tj. tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

W ramach realizowanego zadania przeprowadzony zostanie cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu aktywności prospołecznej, cykl warsztatów IT dla 10 zależnych seniorów, cykl warsztatów pt. seniorzy dla seniorów (prowadzony m.in. przez inspirujących seniorów i ekspertów z różnych dziedzin) oraz wspólne wyjścia do teatru i kina. Ponadto w ramach zadania podjęte zostaną działania aktywizujące i sieciujące środowisko seniorów niepełnosprawnych w tym m.in. wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, wizyta studyjna we Wrocławiu, wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce, wspólne ognisko oraz uroczyste podsumowanie zadania - spotkanie opłatkowe.

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/27_Moc_pomagania_seniorzy_dla_seniorow/Moc pomagania.jpg

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w zadaniu.
Udział w realizowanym zadaniu jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat realizowanego zadania można uzyskać w biurze Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie
ul. Mościckiego 14
33-100 Tarnów (III piętro)
Tel. 14 688-90-17
e.mail: twktarnow@o2.pl
www.twk-tarnow.pl

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/27_Moc_pomagania_seniorzy_dla_seniorow/baner-1000x200.jpg

źródło: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie/DJ/mags

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie realizuje zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020 pt. „Moc pomagania – seniorzy dla seniorów". Celem zadania, realizowanego w okresie maj – grudzień 2016 r., jest wzrost aktywności społecznej wśród min. 60 seniorów (osób w wieku 60+) niepełnosprawnych w tym min. 10 seniorów tzw. zależnych (osoby leżące/niemobilne) ruchowo/ neurologicznie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności znacznym, umiarkowanym lub lekkim. W zadaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Tarnowa oraz okolicznych powiatów tj. tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. W ramach realizowanego zadania przeprowadzony zostanie cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu aktywności prospołecznej, cykl warsztatów IT dla 10 zależnych seniorów, cykl warsztatów pt. seniorzy dla seniorów (prowadzony m.in. przez inspirujących seniorów i ekspertów z różnych dziedzin) oraz wspólne wyjścia do teatru i kina. Ponadto w ramach zadania podjęte zostaną działania aktywizujące i sieciujące środowisko seniorów niepełnosprawnych w tym m.in. wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, wizyta studyjna we Wrocławiu, wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce, wspólne ognisko oraz uroczyste podsumowanie zadania - spotkanie opłatkowe. Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w zadaniu.Udział w realizowanym zadaniu jest całkowicie bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat realizowanego zadania można uzyskać w biurze Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowieul. Mościckiego 1433-100 Tarnów (III piętro)Tel. 14 688-90-17e.mail: twktarnow@o2.plwww.twk-tarnow.pl źródło: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie/DJ/mags