1. Modlitewne spotkanie strażaków Powiatu Dąbrowskiego

Modlitewne spotkanie strażaków Powiatu Dąbrowskiego

Po mszy odbyło się wspólne spotkanie uczestników uroczystości.

W dniu 20 maja 2007 r. U stóp Matki Boskiej Fatimskiej w Borkach odbyło się modlitewne spotkanie strażaków Powiatu Dąbrowskiego. W tej uroczystości wzięły udział 15 jednostek OSP oraz jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Ponadto udział wzięli Poseł Robert Pantera, Starosta dąbrowski Wiesław Krajewski, Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior, Wicewójt Gminy Szczucin Edward Mazur, Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Ryszard Pikul oraz przedstawiciele Zarządu Gminnego OSP w Szczucinie. Mszę koncelebrowali kustosz Sanktuarium w Borkach ks. Józef Jeziorek w asyście ks. seniora Parafii Szczucin Leszka Babraja, który wygłosił okolicznościową homilię. Nawiązał w niej do losów i historii życia Św. Floriana oraz służebnej roli OSP. Po mszy odbyło się wspólne spotkanie uczestników uroczystości.