Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. MORD-owanie prawka

MORD-owanie prawka

MORD-owanie prawka

Istne oblężenie przeżywa w czasie wakacji Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Dziennie do egzaminu na prawo jazdy przystępuje tu ponad 180 osób. Tak duża liczba chętnych powoduje, że niektórzy na egzamin czekają miesiąc – mówi dyrektor Ośrodka – Józef Czarnowski. Dodatkowym powodem "oblężenia" jest fakt, że większość osób nie zdaje egzaminu za pierwszym podejściem.

Ci, którym się nie powiodło, powinni poćwiczyć przed kolejną próbą – radzi dyrektor.
Tarnowianie przyznają, że nie jest łatwo zdobyć prawo jazdy. Pomimo dużej liczby kandydatów na kierowców nie ma problemów z zapewnieniem odpowiedniej liczby samochodów. Jak twierdzi dyrektor, wszyscy chętni zdają egzamin na tych samych markach aut, na których ćwiczyli wcześniej. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu w ciągu trzech dni dokumenty są przesyłane do starostwa powiatowego. Stąd drogą satelitarną trafiają do Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie są drukowane blankiety prawa jazdy. Opłata za wydanie dokumentu to 74 złote.

Źródło: Radio MAKS/inTARnet

Istne oblężenie przeżywa w czasie wakacji Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Dziennie do egzaminu na prawo jazdy przystępuje tu ponad 180 osób. Tak duża liczba chętnych powoduje, że niektórzy na egzamin czekają miesiąc – mówi dyrektor Ośrodka – Józef Czarnowski. Dodatkowym powodem "oblężenia" jest fakt, że większość osób nie zdaje egzaminu za pierwszym podejściem. Ci, którym się nie powiodło, powinni poćwiczyć przed kolejną próbą – radzi dyrektor.Tarnowianie przyznają, że nie jest łatwo zdobyć prawo jazdy. Pomimo dużej liczby kandydatów na kierowców nie ma problemów z zapewnieniem odpowiedniej liczby samochodów. Jak twierdzi dyrektor, wszyscy chętni zdają egzamin na tych samych markach aut, na których ćwiczyli wcześniej. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu w ciągu trzech dni dokumenty są przesyłane do starostwa powiatowego. Stąd drogą satelitarną trafiają do Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie są drukowane blankiety prawa jazdy. Opłata za wydanie dokumentu to 74 złote. Źródło: Radio MAKS/inTARnet