Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mostem w Borusowej pojedziemy jesienią 2020 roku

Mostem w Borusowej pojedziemy jesienią 2020 roku

Mostem w Borusowej pojedziemy jesienią 2020 roku

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na budowę mostu na Wiśle w Borusowej. Most, który połączy nasze województwo z ziemią świętokrzyską, chciało wybudować 7 firm. Ostatecznie wybrano ofertę firmy INTERCOR Sp. z o.o., która za ponad 53 mln zł do 30 października 2020 roku zrealizuję tę inwestycję.

Most połączy południową część województwa świętokrzyskiego z autostradą A4 w Małopolsce i ma mieć 670 m długości. Oprócz samej przeprawy po obu jej stronach wybudowane zostaną drogi dojazdowe o łącznej długości około 2 km. 

Wykonawca opracuje dokumentację projektową oraz uzyska wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia, a także wykona roboty budowlane.

Inwestycja ta to efekt porozumienia pomiędzy władzami obydwu województw na mocy, którego ustalono, że kosztami budowy obiektu samorządy podzielą się po połowie.

Realizacja tej ważnej dla powiatu dąbrowskiego inwestycji to również zasługa lokalnych samorządowców. Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, od wielu lat zabiega o budowę mostu w Borusowej – inwestycji, która jest jedną z priorytetowych w naszym powiecie. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu nowy most zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy i turystyczny naszego powiatu.

Cieszę się, że tak długo wyczekiwana przez nas inwestycja staje się tak realna. Doszło do skutku coś, na co czekaliśmy wiele, wiele lat.  Most odciąży drogę krajową nr 73 i zastąpi przeprawę promem, która teraz jest jedyną formą przemieszczania się pomiędzy Borusową w Małopolsce, a Nowym Korczynem w Świętokrzyskim. Na razie w tym miejscu kursuje prom, co prawda bezpłatny, ale mogą korzystać z niego tylko samochody osobowe  – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski

mags

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na budowę mostu na Wiśle w Borusowej. Most, który połączy nasze województwo z ziemią świętokrzyską, chciało wybudować 7 firm. Ostatecznie wybrano ofertę firmy INTERCOR Sp. z o.o., która za ponad 53 mln zł do 30 października 2020 roku zrealizuję tę inwestycję. Most połączy południową część województwa świętokrzyskiego z autostradą A4 w Małopolsce i ma mieć 670 m długości. Oprócz samej przeprawy po obu jej stronach wybudowane zostaną drogi dojazdowe o łącznej długości około 2 km.  Wykonawca opracuje dokumentację projektową oraz uzyska wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia, a także wykona roboty budowlane. Inwestycja ta to efekt porozumienia pomiędzy władzami obydwu województw na mocy, którego ustalono, że kosztami budowy obiektu samorządy podzielą się po połowie. Realizacja tej ważnej dla powiatu dąbrowskiego inwestycji to również zasługa lokalnych samorządowców. Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, od wielu lat zabiega o budowę mostu w Borusowej – inwestycji, która jest jedną z priorytetowych w naszym powiecie. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu nowy most zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy i turystyczny naszego powiatu. Cieszę się, że tak długo wyczekiwana przez nas inwestycja staje się tak realna. Doszło do skutku coś, na co czekaliśmy wiele, wiele lat.  Most odciąży drogę krajową nr 73 i zastąpi przeprawę promem, która teraz jest jedyną formą przemieszczania się pomiędzy Borusową w Małopolsce, a Nowym Korczynem w Świętokrzyskim. Na razie w tym miejscu kursuje prom, co prawda bezpłatny, ale mogą korzystać z niego tylko samochody osobowe  – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski mags