Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. MWSE wysoko w rankingu

MWSE wysoko w rankingu

MWSE wysoko w rankingu

W najnowszym rankingu "Polityki" Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie znalazła się na 25 miejscu wśród wszystkich szkół niepaństwowych w Polsce prowadzących studia z zakresu ekonomii i zarządzania. Takich uczelni jest w sumie 227. W województwie małopolskim MWSE wyprzedziły tylko trzy szkoły - WSB z Nowego Sącza oraz WSBiZ i WSH z Krakowa. Tarnowska Wyższa Szkoła Biznesu w tym samym rankingu znalazła się na 41. pozycji.

Z „Rankingu uczelni wyższych" zamieszczonego w najnowszym numerze POLITYKI (nr 14, 3 kwietnia 2004 r.) wynika, że MWSE utrzymało się na poziomie porównywalnym do ubiegłego roku.
Najwyższe oceny MWSE uzyskała za orientację na studenta (zakres i formy indywidualizacji studiów, proporcję słuchaczy studiów dziennych do ogółu liczby studentów, formy pozadydaktycznej aktywności studenckiej) oraz kontakty z otoczeniem (proporcja liczby studentów wyjeżdżających za granicę, programy dydaktyczne w językach obcych, formy wspierania i kontaktu z absolwentami, własna seria wydawnicza). Pozostałe kategorie dotyczyły: pozycji akademickiej, potencjału kadrowego, selekcyjności i infrastruktury.
Prof. dr hab. Stanisław Belniak podkreśla, że znalezienie się wśród najlepszych uczelni niepaństwowych gwarantuje ukończenie studiów na dobrym poziomie. Podkreśla przy tym, że przejściowe kłopoty z MENiS powoli odchodzą w zapomnienie a sama Uczelnia liczy na wzrost swojej pozycji wśród szkół wyższych na terenie Małopolski.

Źródło: Okay

W najnowszym rankingu "Polityki" Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie znalazła się na 25 miejscu wśród wszystkich szkół niepaństwowych w Polsce prowadzących studia z zakresu ekonomii i zarządzania. Takich uczelni jest w sumie 227. W województwie małopolskim MWSE wyprzedziły tylko trzy szkoły - WSB z Nowego Sącza oraz WSBiZ i WSH z Krakowa. Tarnowska Wyższa Szkoła Biznesu w tym samym rankingu znalazła się na 41. pozycji. Z „Rankingu uczelni wyższych" zamieszczonego w najnowszym numerze POLITYKI (nr 14, 3 kwietnia 2004 r.) wynika, że MWSE utrzymało się na poziomie porównywalnym do ubiegłego roku.Najwyższe oceny MWSE uzyskała za orientację na studenta (zakres i formy indywidualizacji studiów, proporcję słuchaczy studiów dziennych do ogółu liczby studentów, formy pozadydaktycznej aktywności studenckiej) oraz kontakty z otoczeniem (proporcja liczby studentów wyjeżdżających za granicę, programy dydaktyczne w językach obcych, formy wspierania i kontaktu z absolwentami, własna seria wydawnicza). Pozostałe kategorie dotyczyły: pozycji akademickiej, potencjału kadrowego, selekcyjności i infrastruktury.Prof. dr hab. Stanisław Belniak podkreśla, że znalezienie się wśród najlepszych uczelni niepaństwowych gwarantuje ukończenie studiów na dobrym poziomie. Podkreśla przy tym, że przejściowe kłopoty z MENiS powoli odchodzą w zapomnienie a sama Uczelnia liczy na wzrost swojej pozycji wśród szkół wyższych na terenie Małopolski. Źródło: Okay