Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Na festiwal winobrania w Budapeszcie

Na festiwal winobrania w Budapeszcie

Na festiwal winobrania w Budapeszcie

W dniach 22 – 24 września br. delegacja powiatu składająca się z przedstawicieli władz samorządowych, przedsiębiorców oraz grup folklorystycznych weźmie udział w „Europejskim Festiwalu Winobrania" w Budapeszcie. Wyjazd ten w całości sfinansowany zostanie ze środków unijnych. Wspólny wniosek został złożony przez Powiat dąbrowski i XVIII Dzielnicę Budapesztu do Programu Unijnego.
Do Budapesztu pojedzie około 35 osób. Będą oni prezentować powiat podczas organizowanego festiwalu. Polską będzie również reprezentowana przez polski zespół „POLONEZ", w którym tańczą dzieci węgierskiej Polonii. Głównym punktem programu będzie „Europejskie Winobranie" czyli festiwal folklorystyczny, który ma za zadanie przedstawić europejskie tradycje i zwyczaje połączone z jesiennymi obrzędami partnerskich krajów. W festiwalu weźmie udział około 180 osób z różnych krajów Europy m.in. Niemcy, Rumunia, Bułgaria, Polska i Węgry. Przedsiębiorcy, którzy wyjadą do Budapesztu będą brać udział w specjalnej konferencji polskich i węgierskich firm zorganizowanej przez budapesztańskich partnerów.
Program wizyty przewiduje także mecz piłki nożnej dla przedsiębiorców i zwiedzanie Budapesztu.

W dniach 22 – 24 września br. delegacja powiatu składająca się z przedstawicieli władz samorządowych, przedsiębiorców oraz grup folklorystycznych weźmie udział w „Europejskim Festiwalu Winobrania" w Budapeszcie. Wyjazd ten w całości sfinansowany zostanie ze środków unijnych. Wspólny wniosek został złożony przez Powiat dąbrowski i XVIII Dzielnicę Budapesztu do Programu Unijnego.Do Budapesztu pojedzie około 35 osób. Będą oni prezentować powiat podczas organizowanego festiwalu. Polską będzie również reprezentowana przez polski zespół „POLONEZ", w którym tańczą dzieci węgierskiej Polonii. Głównym punktem programu będzie „Europejskie Winobranie" czyli festiwal folklorystyczny, który ma za zadanie przedstawić europejskie tradycje i zwyczaje połączone z jesiennymi obrzędami partnerskich krajów. W festiwalu weźmie udział około 180 osób z różnych krajów Europy m.in. Niemcy, Rumunia, Bułgaria, Polska i Węgry. Przedsiębiorcy, którzy wyjadą do Budapesztu będą brać udział w specjalnej konferencji polskich i węgierskich firm zorganizowanej przez budapesztańskich partnerów.Program wizyty przewiduje także mecz piłki nożnej dla przedsiębiorców i zwiedzanie Budapesztu.