Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Na pokrycie straty - samorządy powinny pomóc

Na pokrycie straty - samorządy powinny pomóc

Na pokrycie straty - samorządy powinny pomóc

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dąbrowie Tarnowskiej ma problem z „dopięciem” bilansu. Prawdopodobnie jednak z pomocą przyjdą mu samorządy z terenu powiatu dąbrowskiego. Na szczęście strata finansowa nie jest duża, bo chodzi o dwa tysiące złotych. ZOL to jeden z oddziałów dąbrowskiego szpitala. Od pozostałych różni się jednak tym, że znajdują tu pomoc osoby przewlekle chore. 
Finansowe problemy po części wynikają ze specyfiki zakładu. Opieką objęci są tu schorowani ludzie starsi, niedołężni. Po części pobyt w takim miejscu finansowany jest z ich emerytur i rent. W wielu jednak przypadkach przekazanie na ten cel nawet 70 procent tych świadczeń okazuje się symbolicznym zastrzykiem finansowym. Przed rokiem ZOL miał na minusie kilkanaście tysięcy złotych. -Teraz strata jest mniejsza, dzięki temu, że rodziny dopłacają więcej do pobytu swoich bliskich w zakładzie – mówi starosta Krzysztof Kaczmarski. –Dokładnie analizowane są także wydatki na energię i żywność. O pomocy dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dyskutowano podczas niedawnego posiedzenia Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Jednym z branych pod uwagę pomysłów było wpłacenie przez samorządy na rzecz zakładu po trzysta złotych, co pozwoliłoby domknąć budżet placówki. (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dąbrowie Tarnowskiej ma problem z „dopięciem” bilansu. Prawdopodobnie jednak z pomocą przyjdą mu samorządy z terenu powiatu dąbrowskiego. Na szczęście strata finansowa nie jest duża, bo chodzi o dwa tysiące złotych. ZOL to jeden z oddziałów dąbrowskiego szpitala. Od pozostałych różni się jednak tym, że znajdują tu pomoc osoby przewlekle chore.  Finansowe problemy po części wynikają ze specyfiki zakładu. Opieką objęci są tu schorowani ludzie starsi, niedołężni. Po części pobyt w takim miejscu finansowany jest z ich emerytur i rent. W wielu jednak przypadkach przekazanie na ten cel nawet 70 procent tych świadczeń okazuje się symbolicznym zastrzykiem finansowym. Przed rokiem ZOL miał na minusie kilkanaście tysięcy złotych. -Teraz strata jest mniejsza, dzięki temu, że rodziny dopłacają więcej do pobytu swoich bliskich w zakładzie – mówi starosta Krzysztof Kaczmarski. –Dokładnie analizowane są także wydatki na energię i żywność. O pomocy dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dyskutowano podczas niedawnego posiedzenia Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Jednym z branych pod uwagę pomysłów było wpłacenie przez samorządy na rzecz zakładu po trzysta złotych, co pozwoliłoby domknąć budżet placówki. (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska