1. Na Powiślu wystąpił chór Pueri Cantores Lublinenses

Na Powiślu wystąpił chór Pueri Cantores Lublinenses

W ubiegły piątek w stolicy powiatu odbył się wspaniały koncert Archidiecezjalnego Chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Chór zaprezentował repertuar, który zazwyczaj wykonuje podczas różnych wydarzeń w archikatedrze lubelskiej. Zgromadzeni w dąbrowskim kościele parafialnym, gdzie odbył się koncert wysłuchali między innymi Missa Dominicalis, czyli Mszy Niedzielnej Antoniego Chlondowskiego i Hodie Christus natus est, które jest gregoriańską antyfoną do hymnu Magnificat. Pueri Cantores Lublinenses wystąpił pod dyrekcją swojego głównego dyrygenta, a zarazem założyciela chóru Attili Ádáma Honti. Wydarzenie muzyczne zostało zorganizowane przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w ramach Festiwalu Chórów Chłopięcych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Parafią pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.