Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Na Powiślu wystąpił chór Pueri Cantores Lublinenses

Na Powiślu wystąpił chór Pueri Cantores Lublinenses

Na Powiślu wystąpił chór Pueri Cantores Lublinenses

W ubiegły piątek w stolicy powiatu odbył się wspaniały koncert Archidiecezjalnego Chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses.

Chór zaprezentował repertuar, który zazwyczaj wykonuje podczas różnych wydarzeń w archikatedrze lubelskiej. Zgromadzeni w dąbrowskim kościele parafialnym, gdzie odbył się koncert wysłuchali między innymi Missa Dominicalis, czyli Mszy Niedzielnej Antoniego Chlondowskiego i Hodie Christus natus est, które jest gregoriańską antyfoną do hymnu Magnificat.

Pueri Cantores Lublinenses wystąpił pod dyrekcją swojego głównego dyrygenta, a zarazem założyciela chóru Attili Ádáma Honti.

Wydarzenie muzyczne zostało zorganizowane przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w ramach Festiwalu Chórów Chłopięcych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Parafią pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ubiegły piątek w stolicy powiatu odbył się wspaniały koncert Archidiecezjalnego Chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Chór zaprezentował repertuar, który zazwyczaj wykonuje podczas różnych wydarzeń w archikatedrze lubelskiej. Zgromadzeni w dąbrowskim kościele parafialnym, gdzie odbył się koncert wysłuchali między innymi Missa Dominicalis, czyli Mszy Niedzielnej Antoniego Chlondowskiego i Hodie Christus natus est, które jest gregoriańską antyfoną do hymnu Magnificat. Pueri Cantores Lublinenses wystąpił pod dyrekcją swojego głównego dyrygenta, a zarazem założyciela chóru Attili Ádáma Honti. Wydarzenie muzyczne zostało zorganizowane przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w ramach Festiwalu Chórów Chłopięcych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Parafią pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.