Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nadwiślańskie Dożynki Religijne w Borkach

Nadwiślańskie Dożynki Religijne w Borkach

Nadwiślańskie Dożynki Religijne w Borkach

21 sierpnia 2022 roku w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Różańcowej w Borkach odbyły się Nadwiślańskie Dożynki Religijne. Rolnicy podziękowali za pomyślne żniwa i tegoroczne plony, a także bezpieczną pracę na roli.

Z ramienia powiatu w święcie plonów uczestniczyli Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec.

Mszę święta dziękczynną sprawowali proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Górkach ks. Kazimierz Skrzypek oraz kustosz sanktuarium ks. Józef Jeziorek.

Według zwyczaju mieszkańcy regionu przygotowali 13 pięknych wieńców dożynkowych, które przywieźli z 12 miejscowości, w tym z czterech należących do parafii tj. Borki, Maniów, Wola Szczucińska i Załuże.

21 sierpnia 2022 roku w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Różańcowej w Borkach odbyły się Nadwiślańskie Dożynki Religijne. Rolnicy podziękowali za pomyślne żniwa i tegoroczne plony, a także bezpieczną pracę na roli. Z ramienia powiatu w święcie plonów uczestniczyli Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec. Mszę święta dziękczynną sprawowali proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Górkach ks. Kazimierz Skrzypek oraz kustosz sanktuarium ks. Józef Jeziorek. Według zwyczaju mieszkańcy regionu przygotowali 13 pięknych wieńców dożynkowych, które przywieźli z 12 miejscowości, w tym z czterech należących do parafii tj. Borki, Maniów, Wola Szczucińska i Załuże.