Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nadwiślańskie Dożynki Religijne

Nadwiślańskie Dożynki Religijne

Nadwiślańskie Dożynki Religijne

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - Różańcowej w Borkach w gminie Szczucin odbyły się Nadwiślańskie Dożynki Religijne. W uroczystościach wzięło udział kilkadziesiąt delegacji wieńcowych z kilku powiatów, m.in. dąbrowskiego, tarnowskiego i mieleckiego. Uroczystości dożynkowe połączono z festynem charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na wykonanie stacji drogi krzyżowej w borkowskim sanktuarium. W ubiegłym roku podczas podobnej imprezy zebrano fundusze na sfinansowanie stacji różańcowych.

Dożynki rozpoczęły się od mszy św. i prezentacji wieńców dożynkowych. Uroczystości były okazją do podsumowania żniw i dziękowania za plony. Rolnikom podziękowali za ich trud starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, wójt gminy Szczucin Jan Sipior oraz przewodniczący gminnej Izby Rolniczej Bolesław Łączyński.

Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji, m. in. pokazy strażackie, przejażdżki konne, loterie fantowe. Wystąpiły zespoły folklorystyczne i religijne, wśród nich Kapela Ludowa "Wadowiacy" i Zespół "Ekumenia", a na zakończenie Czesława Łuszcz ze Szczucina. W trakcie imprezy trwała aukcja przedmiotów podarowanych przez sponsorów i ofiarodawców.

- Dożynki to przede wszystkim podziękowanie Bogu za plony. Rokrocznie do naszego sanktuarium pielgrzymują licznie delegacje wieńcowe z diecezji tarnowskiej, aby u stóp Matki Bożej Fatimskiej podziękować za udane zbiory. Uroczystościom religijnym towarzyszy festyn parafialny, który ma charakter charytatywny i może się odbyć dzięki osobistemu zaangażowaniu mieszkańców i organizacji parafialnych, a także hojności sponsorów. Nasza parafia istnieje od 23 lat. Wybudowała nowy budynek kościoła, który stał się pomnikiem "Wotum wdzięczności za ocalenie życia Ojca Świętego Jana Pawła II". Obecnie staramy się o dokończenie niezbędnych prac w kościele i zagospodarowanie terenu przy świątyni. Tegoroczny dochód w kwocie blisko 12 tys. zł. pozwoli nam na wykonanie stacji drogi krzyżowej. Wszystkim dotychczasowym dobrodziejom i budowniczym chcę złożyć staropolskie "Bóg zapłać" - mówi ksiądz proboszcz Józef Jeziorek, kustosz sanktuarium w Borkach. (bajA)

Źródło: Dziennik Polski

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - Różańcowej w Borkach w gminie Szczucin odbyły się Nadwiślańskie Dożynki Religijne. W uroczystościach wzięło udział kilkadziesiąt delegacji wieńcowych z kilku powiatów, m.in. dąbrowskiego, tarnowskiego i mieleckiego. Uroczystości dożynkowe połączono z festynem charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na wykonanie stacji drogi krzyżowej w borkowskim sanktuarium. W ubiegłym roku podczas podobnej imprezy zebrano fundusze na sfinansowanie stacji różańcowych. Dożynki rozpoczęły się od mszy św. i prezentacji wieńców dożynkowych. Uroczystości były okazją do podsumowania żniw i dziękowania za plony. Rolnikom podziękowali za ich trud starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, wójt gminy Szczucin Jan Sipior oraz przewodniczący gminnej Izby Rolniczej Bolesław Łączyński. Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji, m. in. pokazy strażackie, przejażdżki konne, loterie fantowe. Wystąpiły zespoły folklorystyczne i religijne, wśród nich Kapela Ludowa "Wadowiacy" i Zespół "Ekumenia", a na zakończenie Czesława Łuszcz ze Szczucina. W trakcie imprezy trwała aukcja przedmiotów podarowanych przez sponsorów i ofiarodawców. - Dożynki to przede wszystkim podziękowanie Bogu za plony. Rokrocznie do naszego sanktuarium pielgrzymują licznie delegacje wieńcowe z diecezji tarnowskiej, aby u stóp Matki Bożej Fatimskiej podziękować za udane zbiory. Uroczystościom religijnym towarzyszy festyn parafialny, który ma charakter charytatywny i może się odbyć dzięki osobistemu zaangażowaniu mieszkańców i organizacji parafialnych, a także hojności sponsorów. Nasza parafia istnieje od 23 lat. Wybudowała nowy budynek kościoła, który stał się pomnikiem "Wotum wdzięczności za ocalenie życia Ojca Świętego Jana Pawła II". Obecnie staramy się o dokończenie niezbędnych prac w kościele i zagospodarowanie terenu przy świątyni. Tegoroczny dochód w kwocie blisko 12 tys. zł. pozwoli nam na wykonanie stacji drogi krzyżowej. Wszystkim dotychczasowym dobrodziejom i budowniczym chcę złożyć staropolskie "Bóg zapłać" - mówi ksiądz proboszcz Józef Jeziorek, kustosz sanktuarium w Borkach. (bajA) Źródło: Dziennik Polski