Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nadwiślańskie Dożynki w Borkach

Nadwiślańskie Dożynki w Borkach

Nadwiślańskie Dożynki w Borkach

W ostatnią niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Różańcowej w Borkach odbyły się Nadwiślańskie Dożynki Religijne. Podobne jak w latach poprzednich uroczystość dożynkowa została połączona z Festynem Parafialnym. Głównym organizatorem był Ks. Proboszcz, Kustosz Sanktuarium Józef Jeziorek. 
Do Borek przybyło blisko 20 delegacji wieńcowych z różnych stron naszego regionu. Były wieńce z powiatu dąbrowskiego, mieleckiego i tarnowskiego. W uroczystościach dożynkowych uczestniczył równieżStarosta Dąbrowski Krzysztof Karczmarski. Święto rozpoczęto od Mszy św. dziękczynnej za plony, podczas której poświęcono wszystkie żniwne wieńce. Po uroczystościach kościelnych rozpoczął się Festyn Parafialny. Wszystkie wieńce zaprezentowano na estradzie, a niektóre delegacje uświetniły swoje prezentacje śpiewem i tańcem. Prezentacje oceniała komisja, która nagrodziła najpiękniejsze wieńce. Podczas festynu przeprowadzono akcję, z której dochód przeznaczony zostanie na obłożenie granitem schodów wejścia głównego do Sanktuarium. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa, w której główną nagrodą były telewizor kolorowy, rower górski i organy elektroniczne. Festyn ubarwiły występy zaproszonych zespołów m.in. zespołu góralskiego „Sądecoki” z Nowego Sącza, oraz występ Czesławy Łuszcz ze Szczucina. Dodatkowymi atrakcjami stały się przeloty motolotni, przejazdy bryczką i ciuchcią oraz liczne konkursy i zabawy. Uwieńczeniem festynu była zabawa taneczna. 

W ostatnią niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Różańcowej w Borkach odbyły się Nadwiślańskie Dożynki Religijne. Podobne jak w latach poprzednich uroczystość dożynkowa została połączona z Festynem Parafialnym. Głównym organizatorem był Ks. Proboszcz, Kustosz Sanktuarium Józef Jeziorek.  Do Borek przybyło blisko 20 delegacji wieńcowych z różnych stron naszego regionu. Były wieńce z powiatu dąbrowskiego, mieleckiego i tarnowskiego. W uroczystościach dożynkowych uczestniczył równieżStarosta Dąbrowski Krzysztof Karczmarski. Święto rozpoczęto od Mszy św. dziękczynnej za plony, podczas której poświęcono wszystkie żniwne wieńce. Po uroczystościach kościelnych rozpoczął się Festyn Parafialny. Wszystkie wieńce zaprezentowano na estradzie, a niektóre delegacje uświetniły swoje prezentacje śpiewem i tańcem. Prezentacje oceniała komisja, która nagrodziła najpiękniejsze wieńce. Podczas festynu przeprowadzono akcję, z której dochód przeznaczony zostanie na obłożenie granitem schodów wejścia głównego do Sanktuarium. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa, w której główną nagrodą były telewizor kolorowy, rower górski i organy elektroniczne. Festyn ubarwiły występy zaproszonych zespołów m.in. zespołu góralskiego „Sądecoki” z Nowego Sącza, oraz występ Czesławy Łuszcz ze Szczucina. Dodatkowymi atrakcjami stały się przeloty motolotni, przejazdy bryczką i ciuchcią oraz liczne konkursy i zabawy. Uwieńczeniem festynu była zabawa taneczna.