Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nagrodzono laureatów konkursu „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”

Nagrodzono laureatów konkursu „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”

Nagrodzono laureatów konkursu „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”

29 marca 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostali nagrodzeni laureaci konkursu pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”. Nagrody oraz dyplomy wręczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Konkurs został zorganizowany, aby upamiętnić osobę księdza Prałata Józefa Poremby, pogłębić wiedzę na temat Jego osoby i dokonań na rzecz dąbrowskiej parafii, jak i całego dekanatu oraz rozpropagować głoszone przez niego wartości.

Konkurs odbył się w formie testowej on-line. Przystąpiło do niego 75 uczestników, z 8 szkół, w tym szkoły podstawowej w Laskówce Chorąskiej, Nieczajnie Górnej, Szarwarku oraz szkoły nr 1, 2, 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, a także z Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością treści książki pt. „Pod opieką Maryi życie i dzieła ks. Prałata Józefa Poremby”.

To pierwsze, ale nie ostatnie przedsięwzięcie związane z postacią księdza prałata. W ramach obchodów I rocznicy śmierci ks. Prałata Józefa Poremby planuje się zorganizowanie na przełomie miesiąca czerwca i lipca bieżącego roku pleneru malarskiego skierowanego do wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, którego motywem przewodnim będą budowle – wielkie dzieła jakie pozostawił po sobie ks. Józef Poremba.

29 marca 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostali nagrodzeni laureaci konkursu pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”. Nagrody oraz dyplomy wręczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk. Konkurs został zorganizowany, aby upamiętnić osobę księdza Prałata Józefa Poremby, pogłębić wiedzę na temat Jego osoby i dokonań na rzecz dąbrowskiej parafii, jak i całego dekanatu oraz rozpropagować głoszone przez niego wartości. Konkurs odbył się w formie testowej on-line. Przystąpiło do niego 75 uczestników, z 8 szkół, w tym szkoły podstawowej w Laskówce Chorąskiej, Nieczajnie Górnej, Szarwarku oraz szkoły nr 1, 2, 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, a także z Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością treści książki pt. „Pod opieką Maryi życie i dzieła ks. Prałata Józefa Poremby”. To pierwsze, ale nie ostatnie przedsięwzięcie związane z postacią księdza prałata. W ramach obchodów I rocznicy śmierci ks. Prałata Józefa Poremby planuje się zorganizowanie na przełomie miesiąca czerwca i lipca bieżącego roku pleneru malarskiego skierowanego do wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, którego motywem przewodnim będą budowle – wielkie dzieła jakie pozostawił po sobie ks. Józef Poremba.