Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Najbliższa oferta szkoleniowa Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej

Najbliższa oferta szkoleniowa Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej

Najbliższa oferta szkoleniowa Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej

27 września 2022 roku Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej w Domu Malarek w Zalipiu rozpoczął cykl stacjonarnych, jesienno- zimowych spotkań dla rolników i mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego.

Pierwsze szkolenie pod tematem „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej” dotyczyło istotnych dla przyrody zagadnień, niestety często traktowanych zbyt lekko podczas produkcji rolnej.
Organizatorem wydarzenia była Patrycja Ciepiela z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego MODR w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast niezwykle ciekawe i ważne wykłady zostały przeprowadzone przez Jacka Kostucha i Anetę Woźniak- doradców MODR z/s w Karniowicach. Przytulne i serdecznie warunki lokalowe, jak zwykle, zapewniła dyrekcja Domu Malarek w Zalipiu, za co serdecznie dziękujemy.
Grupa ponad 20 uczestników mogła zapoznać się, między innymi, z zasadami i metodami ochrony bioróżnorodności w rolnictwie, z zasadami integrowanej ochrony roślin oraz z przepisami krajowymi i unijnymi dotyczącymi ochrony przyrody.
Czas jesienno- zimowy bywa najlepszą porą, podczas której można skorzystać z oferty szkoleniowej Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Serdecznie zachęcamy do udziału mieszkańców powiatu, których interesuje tematyka rolnictwa, ochrona środowiska, przyroda na terenach wiejskich, prawne zagadnienia z zakresu prawa wodnego lub zasad wzajemnej zgodności, oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych w ramach ekoschematów/dopłaty obszarowe.
W najbliższym czasie na terenie powiatu zostanie zorganizowanych i przeprowadzonych kilkanaście szkoleń obejmujących wyżej wymienione zagadnienia. Uczestnicy wydarzeń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkoleń, dokument potrzebny w przypadku realizacji niektórych programów z dofinansowaniem z UE. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z doradcami (w siedzibach gmin lub w biurze powiatowym MODR w Dąbrowie Tarnowskiej) w celu ewentualnej, wstępnej rezerwacji uczestnictwa. Jest ona konieczna ze względu na przewidziany poczęstunek podczas planowanych szkoleń. Telefon kontaktowy do PZDR w Dąbrowie Tarnowskiej - +48 14 642 28 19.
Serdecznie zapraszamy.
Anna Morawiec
Kierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej

27 września 2022 roku Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej w Domu Malarek w Zalipiu rozpoczął cykl stacjonarnych, jesienno- zimowych spotkań dla rolników i mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego.Pierwsze szkolenie pod tematem „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej” dotyczyło istotnych dla przyrody zagadnień, niestety często traktowanych zbyt lekko podczas produkcji rolnej. Organizatorem wydarzenia była Patrycja Ciepiela z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego MODR w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast niezwykle ciekawe i ważne wykłady zostały przeprowadzone przez Jacka Kostucha i Anetę Woźniak- doradców MODR z/s w Karniowicach. Przytulne i serdecznie warunki lokalowe, jak zwykle, zapewniła dyrekcja Domu Malarek w Zalipiu, za co serdecznie dziękujemy.Grupa ponad 20 uczestników mogła zapoznać się, między innymi, z zasadami i metodami ochrony bioróżnorodności w rolnictwie, z zasadami integrowanej ochrony roślin oraz z przepisami krajowymi i unijnymi dotyczącymi ochrony przyrody.Czas jesienno- zimowy bywa najlepszą porą, podczas której można skorzystać z oferty szkoleniowej Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Serdecznie zachęcamy do udziału mieszkańców powiatu, których interesuje tematyka rolnictwa, ochrona środowiska, przyroda na terenach wiejskich, prawne zagadnienia z zakresu prawa wodnego lub zasad wzajemnej zgodności, oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych w ramach ekoschematów/dopłaty obszarowe. W najbliższym czasie na terenie powiatu zostanie zorganizowanych i przeprowadzonych kilkanaście szkoleń obejmujących wyżej wymienione zagadnienia. Uczestnicy wydarzeń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkoleń, dokument potrzebny w przypadku realizacji niektórych programów z dofinansowaniem z UE. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z doradcami (w siedzibach gmin lub w biurze powiatowym MODR w Dąbrowie Tarnowskiej) w celu ewentualnej, wstępnej rezerwacji uczestnictwa. Jest ona konieczna ze względu na przewidziany poczęstunek podczas planowanych szkoleń. Telefon kontaktowy do PZDR w Dąbrowie Tarnowskiej - +48 14 642 28 19. Serdecznie zapraszamy.Anna MorawiecKierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej