Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Najlepsze licea w regionie - ranking "GW"

Najlepsze licea w regionie - ranking "GW"

Po kilku chudszych latach kolejny ranking potwierdza powrót I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie do elity małopolskich szkół. W ogłoszonym wczoraj rankingu "Gazety Wyborczej" I LO zajęło piątą lokatę w województwie. Wyprzedzone zostało jedynie przez takie krakowskie tuzy, jak I i V LO oraz Liceum XX Pijarów. Wysoką - trzecią - lokatę zajęło też krakowskie XVII LO. Liceum Brodzińskiego jest natomiast - wg GW - zdecydowanie najlepszą w szkołą w regionie tarnowskim.

Na sukces najstarszej tarnowskiej szkoły wpłynęły wyniki osiągnięte przez jej najzdolniejszych uczniów w olimpiadach (3 finalistów olimpiad krajowych, 46 wojewódzkich) oraz dwóch stypendystek MENiS: Weroniki Sikory oraz Marii Padlewskiej.

W pierwszej dwudziestce rankingu sklasyfikowano jeszcze dwa tarnowskie licea. Na 16 pozycji znalazło się IV LO (4 finalistów olimpiad centralnych, 23 - wojewódzkich) a na 19. - III LO (5 finalistów na szczeblu centralnym, 39 - wojewódzkim).
W pierwszej setce znalazły się jeszcze inne szkoły z regionu tarnowskiego. Spory sukces zanotowało LO w Szczucinie (33 pozycja), na 61 pozycji znalazło się VII LO w Tarnowie, na 72. - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie , na 93. - LO w Dąbrowie Tarnowskiej i na 95. - II LO Tarnowie.

Specjalny dodatek "Gazety Wyborczej" przyniósł również zestawienie minimalnych progów punktowych podczas przyjęć gimnazjalistów do małopolskich liceów. Najwyższą poprzeczkę w naszym regionie nadal stawia III LO w Tarnowie - minimum 152 punkty, w I i II LO w Tarnowie poprzeczka ustawiona jest na poziomie 140 punktów. Na drugim biegunie, jeśli chodzi o wymagania, znajdują się licea powiślańskie: LO w Dąbrowie Tarnowskiej, LO przy ZS w Żabnie i LO w Szczucinie wymagają od gimnazjalistów jedynie 60 punktów.

Po kilku chudszych latach kolejny ranking potwierdza powrót I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie do elity małopolskich szkół. W ogłoszonym wczoraj rankingu "Gazety Wyborczej" I LO zajęło piątą lokatę w województwie. Wyprzedzone zostało jedynie przez takie krakowskie tuzy, jak I i V LO oraz Liceum XX Pijarów. Wysoką - trzecią - lokatę zajęło też krakowskie XVII LO. Liceum Brodzińskiego jest natomiast - wg GW - zdecydowanie najlepszą w szkołą w regionie tarnowskim. Na sukces najstarszej tarnowskiej szkoły wpłynęły wyniki osiągnięte przez jej najzdolniejszych uczniów w olimpiadach (3 finalistów olimpiad krajowych, 46 wojewódzkich) oraz dwóch stypendystek MENiS: Weroniki Sikory oraz Marii Padlewskiej. W pierwszej dwudziestce rankingu sklasyfikowano jeszcze dwa tarnowskie licea. Na 16 pozycji znalazło się IV LO (4 finalistów olimpiad centralnych, 23 - wojewódzkich) a na 19. - III LO (5 finalistów na szczeblu centralnym, 39 - wojewódzkim).W pierwszej setce znalazły się jeszcze inne szkoły z regionu tarnowskiego. Spory sukces zanotowało LO w Szczucinie (33 pozycja), na 61 pozycji znalazło się VII LO w Tarnowie, na 72. - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie , na 93. - LO w Dąbrowie Tarnowskiej i na 95. - II LO Tarnowie. Specjalny dodatek "Gazety Wyborczej" przyniósł również zestawienie minimalnych progów punktowych podczas przyjęć gimnazjalistów do małopolskich liceów. Najwyższą poprzeczkę w naszym regionie nadal stawia III LO w Tarnowie - minimum 152 punkty, w I i II LO w Tarnowie poprzeczka ustawiona jest na poziomie 140 punktów. Na drugim biegunie, jeśli chodzi o wymagania, znajdują się licea powiślańskie: LO w Dąbrowie Tarnowskiej, LO przy ZS w Żabnie i LO w Szczucinie wymagają od gimnazjalistów jedynie 60 punktów.