Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Najpierw urzędnicy, teraz strażacy

Najpierw urzędnicy, teraz strażacy

Najpierw urzędnicy, teraz strażacy

Blisko tysiąc osób uczestniczyło w serii zebrań wiejskich w gminie Dąbrowa Tarnowska. Dobiegła ona właśnie końca. Zebrania odbyły się w dwunastu wsiach. Wykorzystano je nie tylko do podsumowania roku ubiegłego i przedstawienia planów na obecny, ale także przedstawienia spraw związanych z bezpieczeństwem i unijnymi dopłatami dla rolników.

Z mieszkańcami spotykali się bowiem nie tylko przedstawiciele władz gminy, ale także dzielnicowi i pracownicy ośrodka doradztwa rolniczego. Zaproszenie tych ostatnich okazało się doskonałym pomysłem, bo - chociaż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dłuższego czasu organizuje odpowiednie szkolenia - rolnicy nadal mają wiele pytań i wątpliwości związanych z wejściem do Unii.

Cykl spotkań strażackich zainaugurowano natomiast w Nieczajnej Górnej.
W ciągu najbliższych trzech tygodni odbędą się one we wszystkich ośmiu jednostkach działających w gminie. Zarządy złożą sprawozdanie za ubiegły rok, a druhowie ustalą plany na najbliższe miesiące.
W przypadku Nieczanej Górnej jest to dobudowanie ,boksu garażowego" do tamtejszego domu ludowego. Potrzebne pieniądze ma przekazać gmina i rada sołecka, zaś wkładem strażaków będzie praca.

Źródło: Gazeta Krakowska

Blisko tysiąc osób uczestniczyło w serii zebrań wiejskich w gminie Dąbrowa Tarnowska. Dobiegła ona właśnie końca. Zebrania odbyły się w dwunastu wsiach. Wykorzystano je nie tylko do podsumowania roku ubiegłego i przedstawienia planów na obecny, ale także przedstawienia spraw związanych z bezpieczeństwem i unijnymi dopłatami dla rolników. Z mieszkańcami spotykali się bowiem nie tylko przedstawiciele władz gminy, ale także dzielnicowi i pracownicy ośrodka doradztwa rolniczego. Zaproszenie tych ostatnich okazało się doskonałym pomysłem, bo - chociaż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dłuższego czasu organizuje odpowiednie szkolenia - rolnicy nadal mają wiele pytań i wątpliwości związanych z wejściem do Unii. Cykl spotkań strażackich zainaugurowano natomiast w Nieczajnej Górnej.W ciągu najbliższych trzech tygodni odbędą się one we wszystkich ośmiu jednostkach działających w gminie. Zarządy złożą sprawozdanie za ubiegły rok, a druhowie ustalą plany na najbliższe miesiące.W przypadku Nieczanej Górnej jest to dobudowanie ,boksu garażowego" do tamtejszego domu ludowego. Potrzebne pieniądze ma przekazać gmina i rada sołecka, zaś wkładem strażaków będzie praca. Źródło: Gazeta Krakowska