Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Narodowe czytanie Fredry w Brniu

Narodowe czytanie Fredry w Brniu

Narodowe czytanie Fredry w Brniu

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają do uczestnictwa w NARODOWYM CZYTANIU TWÓRCZOŚCI ALEKSANDRA FREDRY, które odbędzie się dnia 7 września br. o godz. 10-tej w budynku „Stajni koni cugowych” w Brniu.

W programie przewidziany jest referat przybliżający postać Aleksandra Fredry oraz czytanie jego wierszy.

 „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Została nazwana „narodową”, aby podkreślić jej charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają do uczestnictwa w NARODOWYM CZYTANIU TWÓRCZOŚCI ALEKSANDRA FREDRY, które odbędzie się dnia 7 września br. o godz. 10-tej w budynku „Stajni koni cugowych” w Brniu. W programie przewidziany jest referat przybliżający postać Aleksandra Fredry oraz czytanie jego wierszy.  „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Została nazwana „narodową”, aby podkreślić jej charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.