1. Narodowe czytanie twórczości Aleksandra Fredry w Brniu

Narodowe czytanie twórczości Aleksandra Fredry w Brniu

7 września br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się Narodowe Czytanie Twórczości Aleksandra Fredry. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Ewa Drzazga oraz dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Stanisław Krawiec, którzy powitali przybyłych gości zapraszając ich do wspólnego czytania wierszy wybitnego polskiego komediopisarza. Na wstępie sylwetkę Aleksandra Fredry przedstawiła Małgorzata Starzec. Interpretacji wierszy Aleksandra Fredry dokonali zaproszeni gości m.in. Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych, dyrektorzy gminnych bibliotek z Olesna, Mędrzechowa i Radgoszczy, czytelnicy Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz organizatorzy. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w Narodowym Czytaniu Twórczości Aleksandra Fredry.