Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Narodowy Festiwal Jabłka w mieście Soroka w Mołdawii

Narodowy Festiwal Jabłka w mieście Soroka w Mołdawii

Narodowy Festiwal Jabłka w mieście Soroka w Mołdawii

W dniach 25 - 27 września br. delegacja samorządu powiatu dąbrowskiego na czele ze Starostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim wzięła udział w obchodach Narodowego Festiwalu Jabłka w mieście Soroka w Mołdawii.

Wizyta odbyła się w ramach umowy partnerskiej między Rejonem Soroka a Powiatem Dąbrowskim. W czasie spotkania delegacja z powiatu dąbrowskiego prowadziła szereg rozmów m. in. z Przewodniczącym Rejonu Soroka Mihai Mitsu oraz Burmistrzem miasta Soroka Wiktorem Seu. Dotyczyły one dalszej współpracy w sferze kultury, sportu, gospodarki, inwestycji, turystyki, rolnictwa i ochrony środowiska.

Narodowy Festiwal Jabłka jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, jaki odbywa się na terenie miasta Soroka. Podczas festiwalu goście mają możliwość podziwiania licznych stoisk wystawowych, zwłaszcza producentów jabłek. W ramach festiwalu odbywają się różne konkursy, m.in. na najładniejszą wystawę z jabłek, konkurs kostiumów oraz kulinarny. Największą atrakcją festiwalu były występy rodzimych zespołów artystycznych, które uświetniały tę szczególną uroczystość.

W dniach 25 - 27 września br. delegacja samorządu powiatu dąbrowskiego na czele ze Starostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim wzięła udział w obchodach Narodowego Festiwalu Jabłka w mieście Soroka w Mołdawii. Wizyta odbyła się w ramach umowy partnerskiej między Rejonem Soroka a Powiatem Dąbrowskim. W czasie spotkania delegacja z powiatu dąbrowskiego prowadziła szereg rozmów m. in. z Przewodniczącym Rejonu Soroka Mihai Mitsu oraz Burmistrzem miasta Soroka Wiktorem Seu. Dotyczyły one dalszej współpracy w sferze kultury, sportu, gospodarki, inwestycji, turystyki, rolnictwa i ochrony środowiska. Narodowy Festiwal Jabłka jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, jaki odbywa się na terenie miasta Soroka. Podczas festiwalu goście mają możliwość podziwiania licznych stoisk wystawowych, zwłaszcza producentów jabłek. W ramach festiwalu odbywają się różne konkursy, m.in. na najładniejszą wystawę z jabłek, konkurs kostiumów oraz kulinarny. Największą atrakcją festiwalu były występy rodzimych zespołów artystycznych, które uświetniały tę szczególną uroczystość.