Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia 2021 roku rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Spis realizowany będzie w całej Polsce przez Główny Urząd Statystyczny według stanu na dzień 31 marca 2021 roku.

Udział w spisie można wziąć poprzez:

  • samospis internetowy (obowiązkowa metoda) na stronie https://spis.gov.pl/ i wypełnienie formularza spisowego. W przypadku, kiedy nie można tego zrobić we własnym zakresie, dostępna będzie możliwość, aby odwiedzić najbliższy urząd gminy, gdzie przygotowane jest specjalne miejsce, w którym można dokonać samospisu
  • dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 i spisanie się przez telefon.

W razie braku możliwości dokonania spisu poprzez żadną z powyższych opcji, rachmistrz skontaktuje się z osobą telefonicznie lub osobiście w celu przeprowadzenia spisu.

Pytania podczas spisu będą dotyczyć:

  • charakterystyki demograficznej osób,
  • aktywności ekonomicznej osób,
  • poziomu wykształcenia,
  • niepełnosprawności,
  • migracji wewnątrz kraju i poza granice,
  • charakterystyki etniczno – kulturowej,
  • gospodarstwa domowego i rodziny,
  • stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i są nim objęci mieszkańcy Polski (zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy), stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej https://spis.gov.pl/

źródło: https://spis.gov.pl/

1 kwietnia 2021 roku rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Spis realizowany będzie w całej Polsce przez Główny Urząd Statystyczny według stanu na dzień 31 marca 2021 roku. Udział w spisie można wziąć poprzez: samospis internetowy (obowiązkowa metoda) na stronie https://spis.gov.pl/ i wypełnienie formularza spisowego. W przypadku, kiedy nie można tego zrobić we własnym zakresie, dostępna będzie możliwość, aby odwiedzić najbliższy urząd gminy, gdzie przygotowane jest specjalne miejsce, w którym można dokonać samospisu dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 i spisanie się przez telefon. W razie braku możliwości dokonania spisu poprzez żadną z powyższych opcji, rachmistrz skontaktuje się z osobą telefonicznie lub osobiście w celu przeprowadzenia spisu. Pytania podczas spisu będą dotyczyć: charakterystyki demograficznej osób, aktywności ekonomicznej osób, poziomu wykształcenia, niepełnosprawności, migracji wewnątrz kraju i poza granice, charakterystyki etniczno – kulturowej, gospodarstwa domowego i rodziny, stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i są nim objęci mieszkańcy Polski (zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy), stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ źródło: https://spis.gov.pl/ Pliki do pobrania Pobierz plik Ulotka Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021.pdf