Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny

Od 1 kwietnia br. rusza w Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 czerwca 2011 roku. Będzie to pierwszy spis odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Ma on dostarczyć szczegółowych informacji na temat liczby ludności, jej rozmieszczeniu na terytorium państwa, strukturze demograficzno-zawodowej oraz charakterystyce społeczno-ekonomicznej gospodarstw domowych i rodzin. Spis uzupełni również statystyki dotyczące zasobów i warunków mieszkaniowych rodaków, uwzględniając szczeble podziału terytorialnego kraju na: ogólnokrajowe, regionalne i lokalne.

Narodowy Spis Powszechny będzie przeprowadzany poprzez kilka kanałów informacyjnych.

- Od 1 kwietnia pobieranie danych z Internetu dzięki uzyskaniu informacji z samospisu internetowego Polaków. Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej www.spis.gov.pl

- Od 8 kwietnia włączają się 2 kanały pobierania informacji:
a) wywiad telefoniczny przeprowadzany przez ankietera
b) wywiad bezpośredni przeprowadzany przez 20 tyś. rachmistrzów, którzy odwiedzą nasze domy w całej Polsce.

Rachmistrzowie wyposażeni będą w legitymację ze zdjęciem oraz numer identyfikacyjny rachmistrza, z nazwą obszaru na którym przeprowadzają badanie. Wywiad rejestrowany będzie na przenośnym urządzeniu elektronicznym.

Warto wiedzieć, że nie musimy wpuszczać rachmistrza do domu ale jednocześnie mamy obowiązek udzielić mu wymaganych informacji.
Wygodniej zapewne dla nas samych, będzie udzielanie potrzebnych informacji, nie na klatce schodowej czy przed domem ale wewnątrz mieszkania.

Dzwoniąc pod numer infolini 800 800 800 możemy sprawdzić numer identyfikacyjny rachmistrza oraz uzyskać inne unformacje dot. spisu.

Od 1 kwietnia br. rusza w Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 czerwca 2011 roku. Będzie to pierwszy spis odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Ma on dostarczyć szczegółowych informacji na temat liczby ludności, jej rozmieszczeniu na terytorium państwa, strukturze demograficzno-zawodowej oraz charakterystyce społeczno-ekonomicznej gospodarstw domowych i rodzin. Spis uzupełni również statystyki dotyczące zasobów i warunków mieszkaniowych rodaków, uwzględniając szczeble podziału terytorialnego kraju na: ogólnokrajowe, regionalne i lokalne. Narodowy Spis Powszechny będzie przeprowadzany poprzez kilka kanałów informacyjnych. - Od 1 kwietnia pobieranie danych z Internetu dzięki uzyskaniu informacji z samospisu internetowego Polaków. Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej www.spis.gov.pl - Od 8 kwietnia włączają się 2 kanały pobierania informacji:a) wywiad telefoniczny przeprowadzany przez ankieterab) wywiad bezpośredni przeprowadzany przez 20 tyś. rachmistrzów, którzy odwiedzą nasze domy w całej Polsce. Rachmistrzowie wyposażeni będą w legitymację ze zdjęciem oraz numer identyfikacyjny rachmistrza, z nazwą obszaru na którym przeprowadzają badanie. Wywiad rejestrowany będzie na przenośnym urządzeniu elektronicznym. Warto wiedzieć, że nie musimy wpuszczać rachmistrza do domu ale jednocześnie mamy obowiązek udzielić mu wymaganych informacji.Wygodniej zapewne dla nas samych, będzie udzielanie potrzebnych informacji, nie na klatce schodowej czy przed domem ale wewnątrz mieszkania. Dzwoniąc pod numer infolini 800 800 800 możemy sprawdzić numer identyfikacyjny rachmistrza oraz uzyskać inne unformacje dot. spisu.