Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Nie bój się ratować życia innym"

"Nie bój się ratować życia innym"

W dniu dzisiejszym w Dąbrowie Tarnowskiej na drodze krajowej nr 73 (przy ul. Piłsudskiego) została przeprowadzona akcja pod hasłem „Nie bój się ratować życia innym", zorganizowana w ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar" w celu uświadomienia uczestników ruchu drogowego oraz edukacji kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.

Podczas akcji obecni byli m.in. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, I Zastępca Komendanta KPP Dąbrowa Tarnowska Andrzej Kupiec oraz podinsp. Marek Banaś.

Przedsięwzięcie "Nie bój się ratować życia innym" podjęto z inicjatywy Biura Doradczo-Usługowego BHP Andrzej Dziedzic oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W praktycznych ćwiczeniach działań ratunkowych na symulowanym wypadku drogowym udział wzięli: Pan Andrzej Dziedzic, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, ratownicy medyczni z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz oddział Żandarmerii Wojskowej z Krakowa.

Zatrzymani za nadmierną prędkość kierowcy jak i pasażerowie bardzo chętnie przystępowali do instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Była to doskonała okazja do odświeżenia wiedzy teoretycznej, przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, a także do zapoznania się z automatycznym defibrylatorem.

Po zakończeniu akcji w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne przedsięwzięcie, w którym uczestniczyli: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, I Zastępca Komendanta KPP Dąbrowa Tarnowska Andrzej Kupiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st.bryg. mgr inż. Adam Rzemiński, Pan Andrzej Dziedzic oraz podinsp. Marek Banaś.

Patronat Honorowy nad tegoroczną akcją „Nie bój się ratować życia innym" objęli również: Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, GDDKiA w Warszawie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, BOX MED MEDICAL sp. z o.o. Piskorzów, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Urząd Miejski w Czchowie, e-kurier dąbrowski oraz Sieć Ekspertów ds. BHP certyfikowanych przez CIOP-BIP.

W dniu dzisiejszym w Dąbrowie Tarnowskiej na drodze krajowej nr 73 (przy ul. Piłsudskiego) została przeprowadzona akcja pod hasłem „Nie bój się ratować życia innym", zorganizowana w ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar" w celu uświadomienia uczestników ruchu drogowego oraz edukacji kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Podczas akcji obecni byli m.in. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, I Zastępca Komendanta KPP Dąbrowa Tarnowska Andrzej Kupiec oraz podinsp. Marek Banaś. Przedsięwzięcie "Nie bój się ratować życia innym" podjęto z inicjatywy Biura Doradczo-Usługowego BHP Andrzej Dziedzic oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. W praktycznych ćwiczeniach działań ratunkowych na symulowanym wypadku drogowym udział wzięli: Pan Andrzej Dziedzic, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, ratownicy medyczni z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz oddział Żandarmerii Wojskowej z Krakowa. Zatrzymani za nadmierną prędkość kierowcy jak i pasażerowie bardzo chętnie przystępowali do instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Była to doskonała okazja do odświeżenia wiedzy teoretycznej, przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, a także do zapoznania się z automatycznym defibrylatorem. Po zakończeniu akcji w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne przedsięwzięcie, w którym uczestniczyli: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, I Zastępca Komendanta KPP Dąbrowa Tarnowska Andrzej Kupiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st.bryg. mgr inż. Adam Rzemiński, Pan Andrzej Dziedzic oraz podinsp. Marek Banaś. Patronat Honorowy nad tegoroczną akcją „Nie bój się ratować życia innym" objęli również: Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, GDDKiA w Warszawie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, BOX MED MEDICAL sp. z o.o. Piskorzów, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Urząd Miejski w Czchowie, e-kurier dąbrowski oraz Sieć Ekspertów ds. BHP certyfikowanych przez CIOP-BIP.