1. „Niebo złote ci otworzę”- Dzień Patrona w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

„Niebo złote ci otworzę”- Dzień Patrona w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W konkursie literackim lauretami zostali:

I miejsce Joanna łuszcz III Lh i Katarzyna Płaczek kl III Lh
II miejsce Bartłomiej Wilkosz II Lp i Anna Bąk III Ld,

III miejsce Angelika Wąż III TH, Sylwia Bogumił II Ls i Wiktor Berger III Ls

Wyróżnienie : Agata Zaczek III Lh

W konkursie piosenki
laureatami zostali:

Karolina Partyńska I Ld, Krystyna Szymuna II Lp i Wojciech Król I Ld

W konkursie recytatorskim
laureatami zostali:

I miejsce Katarzyna Płaczek III Lh

II miejsce Sylwia Gaweł IV Te

III miejsce Dominika Cioch II Ld

W konkursie plastycznym
miejsca zajęli:

I miejsce Anna Łopata I Th

II miejsce Małgorzata Trójniak II Ld

III miejsce Natalia Warias i Amanda Bator III LS

Moniką Dojką, Magdaleną Sipior, Rafałem Szydłowskim, Elżbietą Siutaj

W dniu 20 stycznia 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzono 90 rocznicę urodzin Patrona Szkoły – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na uroczystą akademię zostali zaproszeni: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Proboszcz parafii ks. Stanisław Cyran. Akademię rozpoczął polski taniec – polonez w wykonaniu uczniów klas maturalnych, a następnie wszyscy zebrani na uroczystości, wysłuchali montażu słowno-muzycznego wzbogaconego prezentacją multimedialną, przypominającą ważne elementy z życia Patrona. Klimat lat wojennych przypomniały piosenki na podstawie poezji K.K Baczyńskiego oraz recytacja wierszy poety w wykonaniu laureatów wcześniej odbytego konkursu recytatorskiego. Po zakończeniu głos zabrał Dyrektor Szkoły Jan Kiljan przypominając wydarzenia związane z postacią K. K. Baczyńskiego i z uroczystością nadania szkole Jego imienia, która miało miejsce w 1992 r. Starosta Dąbrowski w swoim wystąpieniu pogratulował młodzieży wysokiego poziomu artystycznego, doskonale dobranych treści i ukazanych zdolności „ młodych artystów”. Następnie Starosta wraz z Dyrektorem ZSP nr 2 wręczyli nagrody laureatom konkursów poświeconych Patronowi Szkoły. W konkursie literackim lauretami zostali: I miejsce Joanna łuszcz III Lh i Katarzyna Płaczek kl III Lh II miejsce Bartłomiej Wilkosz II Lp i Anna Bąk III Ld, III miejsce Angelika Wąż III TH, Sylwia Bogumił II Ls i Wiktor Berger III Ls Wyróżnienie : Agata Zaczek III Lh W konkursie piosenki laureatami zostali: Karolina Partyńska I Ld, Krystyna Szymuna II Lp i Wojciech Król I Ld W konkursie recytatorskim laureatami zostali: I miejsce Katarzyna Płaczek III Lh II miejsce Sylwia Gaweł IV Te III miejsce Dominika Cioch II Ld W konkursie plastycznym miejsca zajęli: I miejsce Anna Łopata I Th II miejsce Małgorzata Trójniak II Ld III miejsce Natalia Warias i Amanda Bator III LS Po części oficjalnej rozpoczął się żartobliwy konkurs wiedzy na temat szkoły w formie Turnieju 1 z 10-ciu.Nad całością akademii czuwała z-ca Dyrektora Krystyna Brzezińska wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego : Moniką Dojką, Magdaleną Sipior, Rafałem Szydłowskim, Elżbietą Siutaj Święto Patrona Szkoły - stanowiło wyjątkową lekcję edukacyjną z zakresu historii, życia i twórczości K.K Baczyńskiego, wzbogaconą o nowoczesną formą przekazu treści patriotycznych.