Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nieczajnianie w Warszawie

Nieczajnianie w Warszawie

Dużym powodzeniem cieszyły się wigilijne smakołyki z poddąbrowskiej Nieczajnej Górnej, które reprezentowały region tarnowski podczas II Festiwalu Stołów Wigilijnych w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie - Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Przez dwa dni reprezentacyjne pomieszczenia Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie gościły wystawców II Festiwalu Stołów Wigilijnych zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Mediów. Tym razem reprezentowane były wszystkie regiony naszego kraju. W niezwykłej przedświątecznej atmosferze słuchano najpiękniejszych kolęd w wykonaniu zespołów dziecięcych i ludowych kapel, podziwiano kunsztowne dekoracje wigilijnych stołów i oczywiście smak potraw. Odwiedzający mieli wyjątkową okazję do odbycia podróży po całym kraju. Już od pierwszej chwili zapanowała atmosfera misterium, w którą wprowadzili najmłodsi kolędnicy w uroczych strojach świętych Mikołajów z Zespołu Dziecięco-Młodzieżowego "Gębule" z podwarszawskiego Karczewa.
Warszawiacy mogli popróbować specjałów między innymi z tradycyjnej kuchni ludowej Powiśla Dąbrowskiego. Degustowano m. in. pierogi z kapustą i grzybami, żur, kaszę jaglaną, kaszę z suszonymi owocami i kluskami, kompot z suszonych śliwek i ziemniaki z omastą. Największym powodzeniem cieszył się swojski chleb na zakwasie, robiony z dodatkiem maślanki.
Potrawami częstowały nieczajnianki w strojach krakowskich z terenu Powiśla Dąbrowskiego, rozdawały przepisy i zapraszały gości do odwiedzenia gminy. Stół z Dąbrowy Tarnowskiej cieszył się powodzeniem aż do zjedzenia przez zwiedzających ostatniej potrawy.
Gospodynie z Nieczajnej Górnej zostały zgłoszone przez Dąbrowski Dom Kultury, reprezentowały gminę Dąbrowa Tarnowska. W delegacji uczestniczył także dyrektor DDK, Paweł Chojnowski. Wyjazd do stolicy sfinansował burmistrz Stanisław Początek.

Źródło: Okay/Dziennik Polski

Dużym powodzeniem cieszyły się wigilijne smakołyki z poddąbrowskiej Nieczajnej Górnej, które reprezentowały region tarnowski podczas II Festiwalu Stołów Wigilijnych w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie - Galerii Porczyńskich w Warszawie. Przez dwa dni reprezentacyjne pomieszczenia Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie gościły wystawców II Festiwalu Stołów Wigilijnych zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Mediów. Tym razem reprezentowane były wszystkie regiony naszego kraju. W niezwykłej przedświątecznej atmosferze słuchano najpiękniejszych kolęd w wykonaniu zespołów dziecięcych i ludowych kapel, podziwiano kunsztowne dekoracje wigilijnych stołów i oczywiście smak potraw. Odwiedzający mieli wyjątkową okazję do odbycia podróży po całym kraju. Już od pierwszej chwili zapanowała atmosfera misterium, w którą wprowadzili najmłodsi kolędnicy w uroczych strojach świętych Mikołajów z Zespołu Dziecięco-Młodzieżowego "Gębule" z podwarszawskiego Karczewa.Warszawiacy mogli popróbować specjałów między innymi z tradycyjnej kuchni ludowej Powiśla Dąbrowskiego. Degustowano m. in. pierogi z kapustą i grzybami, żur, kaszę jaglaną, kaszę z suszonymi owocami i kluskami, kompot z suszonych śliwek i ziemniaki z omastą. Największym powodzeniem cieszył się swojski chleb na zakwasie, robiony z dodatkiem maślanki.Potrawami częstowały nieczajnianki w strojach krakowskich z terenu Powiśla Dąbrowskiego, rozdawały przepisy i zapraszały gości do odwiedzenia gminy. Stół z Dąbrowy Tarnowskiej cieszył się powodzeniem aż do zjedzenia przez zwiedzających ostatniej potrawy.Gospodynie z Nieczajnej Górnej zostały zgłoszone przez Dąbrowski Dom Kultury, reprezentowały gminę Dąbrowa Tarnowska. W delegacji uczestniczył także dyrektor DDK, Paweł Chojnowski. Wyjazd do stolicy sfinansował burmistrz Stanisław Początek. Źródło: Okay/Dziennik Polski