Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nieczynne Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Nieczynne Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Nieczynne Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Szanowni Państwo, kierując się troską i współodpowiedzialnością za zdrowie i życie osób korzystających oraz udzielających świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także myśląc o bezpieczeństwie pozostałych mieszkańców, z którymi mają kontakt, w związku z ogłoszeniem stanu pandemii i kolejnymi regionami kraju, gdzie potwierdza się zarażenia koronawirusem, wykonując zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości, uprzejmie informuję o zawieszeniu udzielania nieodpłatnych porad prawnych świadczonych osobiście na terenie Powiatu Dąbrowskiego do odwołania.

W związku z tym zarówno punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Dąbrowie Tarnowskiej jak i w Szczucinie będą od dnia 16 marca 2020 roku nieczynne aż do odwołania.

Istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej:

  1. telefonicznie dzwoniąc na nr telefonu w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej: 14 642 21 93 (nr do umawiania wizyt). Po wybraniu dnia tygodnia, w którym Państwo będziecie chcieli skorzystać z pomocy prawnej, otrzymają Państwo nr telefonu do prawnika dyżurującego w danym dniu pod telefonem.

UWAGA:

Aby uzyskać dostęp do porady prawnej będziecie Państwo zobowiązani podać telefonicznie swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania oraz nr PESEL.

Jest to wymóg konieczny do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019r. poz. 294 z późn. zm.).

lub

  1. drogą e-mail: npp@powiatdabrowski.pl

Prośba o udzielenie nieodpłatnej porady prawnej będzie przekazana prawnikowi dyżurującemu w danym dniu, po udzieleniu porady będzie ona przekazana klientowi zwrotnie.

UWAGA:

Aby uzyskać dostęp do porady prawnej będziecie Państwo zobowiązani wypełnić druk oświadczenia, który znajduje się w załączeniu i podać swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania oraz nr PESEL.

Jest to wymóg konieczny do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019r. poz. 294 z późn. zm.).

Szanowni Państwo, kierując się troską i współodpowiedzialnością za zdrowie i życie osób korzystających oraz udzielających świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także myśląc o bezpieczeństwie pozostałych mieszkańców, z którymi mają kontakt, w związku z ogłoszeniem stanu pandemii i kolejnymi regionami kraju, gdzie potwierdza się zarażenia koronawirusem, wykonując zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości, uprzejmie informuję o zawieszeniu udzielania nieodpłatnych porad prawnych świadczonych osobiście na terenie Powiatu Dąbrowskiego do odwołania. W związku z tym zarówno punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Dąbrowie Tarnowskiej jak i w Szczucinie będą od dnia 16 marca 2020 roku nieczynne aż do odwołania. Istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej: telefonicznie dzwoniąc na nr telefonu w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej: 14 642 21 93 (nr do umawiania wizyt). Po wybraniu dnia tygodnia, w którym Państwo będziecie chcieli skorzystać z pomocy prawnej, otrzymają Państwo nr telefonu do prawnika dyżurującego w danym dniu pod telefonem. UWAGA: Aby uzyskać dostęp do porady prawnej będziecie Państwo zobowiązani podać telefonicznie swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania oraz nr PESEL. Jest to wymóg konieczny do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019r. poz. 294 z późn. zm.). lub drogą e-mail: npp@powiatdabrowski.pl Prośba o udzielenie nieodpłatnej porady prawnej będzie przekazana prawnikowi dyżurującemu w danym dniu, po udzieleniu porady będzie ona przekazana klientowi zwrotnie. UWAGA: Aby uzyskać dostęp do porady prawnej będziecie Państwo zobowiązani wypełnić druk oświadczenia, który znajduje się w załączeniu i podać swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania oraz nr PESEL. Jest to wymóg konieczny do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019r. poz. 294 z późn. zm.). Pliki do pobrania Pobierz plik Komunikat.PDF Pobierz plik Oświadczenie.doc