Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Niedojrzały egzamin dojrzałości

Niedojrzały egzamin dojrzałości

Niedojrzały egzamin dojrzałości - tak nową maturę komentują dyrektorzy szkół, którzy już od stycznia próbują uporać się z narosłą do gigantycznych rozmiarów, jak mówią - biurokracją i nowymi wymogami nowego egzaminu. Zmienia się takżę nazwa matury, w tym roku uczniowie zdawać będą egzamin maturalny, a nie jak funkcjonowało to od wieków egzamin dojrzałości. 

Wciąż nie wiadomo też, czy nowy egzamin będzie biletem wstępu na wyższe uczelnie, jak chciałoby tego ministerstwo. -Prace napisane przez uczniów będą też w inny sposób oceniane - powiedziała nam - vicedyrektor tarnowskiego kuratorium - Hanna Skalska. 

Tymczasem, nauczyciele i dyrektorzy pracujący przy maturach nie dostaną najprawdopodobniej nic za godziny pracy przy ustnych maturach, bo jak powiedział minister, nie wyjdzie to poza zakres ich obowiązków. Pieniądze zaś trafią do egzaminatorów, którzy będą oceniać prace pisemne uczniów. 

Źródło: RDN-Małopolska

Niedojrzały egzamin dojrzałości - tak nową maturę komentują dyrektorzy szkół, którzy już od stycznia próbują uporać się z narosłą do gigantycznych rozmiarów, jak mówią - biurokracją i nowymi wymogami nowego egzaminu. Zmienia się takżę nazwa matury, w tym roku uczniowie zdawać będą egzamin maturalny, a nie jak funkcjonowało to od wieków egzamin dojrzałości.  Wciąż nie wiadomo też, czy nowy egzamin będzie biletem wstępu na wyższe uczelnie, jak chciałoby tego ministerstwo. -Prace napisane przez uczniów będą też w inny sposób oceniane - powiedziała nam - vicedyrektor tarnowskiego kuratorium - Hanna Skalska.  Tymczasem, nauczyciele i dyrektorzy pracujący przy maturach nie dostaną najprawdopodobniej nic za godziny pracy przy ustnych maturach, bo jak powiedział minister, nie wyjdzie to poza zakres ich obowiązków. Pieniądze zaś trafią do egzaminatorów, którzy będą oceniać prace pisemne uczniów.  Źródło: RDN-Małopolska