Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Niewidoma biegaczka Joanna Mazur weźmie udział w „Tańcu z Gwiazdami”

Niewidoma biegaczka Joanna Mazur weźmie udział w „Tańcu z Gwiazdami”

Niewidoma biegaczka Joanna Mazur weźmie udział w „Tańcu z Gwiazdami”

Mieszkanka powiatu dąbrowskiego, niewidoma Joanna Mazur pomimo swojej niepełnosprawności podejmuje kolejne wyzwania. Tym razem nie jest to sport a taniec. Już niedługo weźmie udział w popularnym telewizyjnym show, „Taniec z Gwiazdami”. Udział w tym programie to niezwykłe dla niepełnosprawnej lekkoatletki wydarzenie i przeżycie, które pozwoli jej jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że osoby niepełnosprawne też mogą spełniać swoje marzenia.


Joanna Mazur nie widzi - biega z opaską na oczach, w zupełnej ciemności. Biega głownie 400 m startując w grupie T11 z przewodnikiem Michałem Stawickim, z którym jest połączona opaską.
Wspólnie z trenerem i przewodnikiem odnieśli wiele sukcesów sportowych potwierdzających jej umiłowanie do sportu i biegania.
Ostatnio w 2018 roku startując w jednej z najtrudniejszych kategorii na 1500 m oraz w biegu na 400 m, pod przewodnictwem Michała Stawickiego wywalczyła w Berlinie złoty medal mistrzostw Europy niepełnosprawnych, srebrny medal na dystansie 200 m oraz brązowy medal na dystansie 100 m.
W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” została wybrana Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym 2017 roku.

Ten rok również będzie bardzo pracowity dla naszej rodaczki. Oprócz udziału w programie „Taniec z Gwiazdami”, wspólnie z Michałem Stawickim będą przygotowywać się do najważniejszej w tym roku imprezy biegowej czyli Mistrzostw Świata w Dubaju, które będą kwalifikacją do igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

msmol

Mieszkanka powiatu dąbrowskiego, niewidoma Joanna Mazur pomimo swojej niepełnosprawności podejmuje kolejne wyzwania. Tym razem nie jest to sport a taniec. Już niedługo weźmie udział w popularnym telewizyjnym show, „Taniec z Gwiazdami”. Udział w tym programie to niezwykłe dla niepełnosprawnej lekkoatletki wydarzenie i przeżycie, które pozwoli jej jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że osoby niepełnosprawne też mogą spełniać swoje marzenia. Joanna Mazur nie widzi - biega z opaską na oczach, w zupełnej ciemności. Biega głownie 400 m startując w grupie T11 z przewodnikiem Michałem Stawickim, z którym jest połączona opaską. Wspólnie z trenerem i przewodnikiem odnieśli wiele sukcesów sportowych potwierdzających jej umiłowanie do sportu i biegania. Ostatnio w 2018 roku startując w jednej z najtrudniejszych kategorii na 1500 m oraz w biegu na 400 m, pod przewodnictwem Michała Stawickiego wywalczyła w Berlinie złoty medal mistrzostw Europy niepełnosprawnych, srebrny medal na dystansie 200 m oraz brązowy medal na dystansie 100 m.W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” została wybrana Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym 2017 roku. Ten rok również będzie bardzo pracowity dla naszej rodaczki. Oprócz udziału w programie „Taniec z Gwiazdami”, wspólnie z Michałem Stawickim będą przygotowywać się do najważniejszej w tym roku imprezy biegowej czyli Mistrzostw Świata w Dubaju, które będą kwalifikacją do igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.   msmol