Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Niezwykła wycieczka uczniów ZSP w Brniu do środka zapory na Solinie

Niezwykła wycieczka uczniów ZSP w Brniu do środka zapory na Solinie

Niezwykła wycieczka uczniów ZSP w Brniu do środka zapory na Solinie

W dniu 30 XI 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z klas II, III i IV Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Brniu wzięła udział w wyciecze w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, które należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie, a pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Młodzież zapoznała się z kulturą polsko – ukraińską poszczególnych grup etnograficznych tj. Bojków, Łemków, Pogórzan, Dolinian, które posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne.

Następnie uczniowie odwiedzili zaporę wodną w Solinie, gdzie zapoznali się z działalnością i funkcjonowaniem zapory należącej do koncernu energetycznego PGE Energia Odnawialna S.A. Młodzież została zaproszona na projekcję filmu o energii odnawialnej, który przedstawiał teorię i praktyczne zastosowanie technologii mających na celu wykorzystanie do produkcji energii odnawialnych źródeł środowiska naturalnego takich jak: woda, wiatr, słońce, biomasa. Po obejrzeniu filmu uczniowie zwiedzili zaporę elektrowni Solina. Trasa prowadziła poprzez halę produkcyjną elektrowni, halę maszyn, galerię nr 1 i nr 2. Będąc w Galerii nr 1 młodzież znalazła się 5 metrów poniżej poziomu dna Jeziora Solińskiego. W miejscu tym młodzież zapoznała się z zasadami wznoszenia poszczególnych sekcji, instalacji urządzeń kontrolno-pomiarowych zapory oraz sposobami uszczelniania podłoża.

źródło: ZSP w Brniu

W dniu 30 XI 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z klas II, III i IV Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Brniu wzięła udział w wyciecze w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, które należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie, a pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Młodzież zapoznała się z kulturą polsko – ukraińską poszczególnych grup etnograficznych tj. Bojków, Łemków, Pogórzan, Dolinian, które posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne. Następnie uczniowie odwiedzili zaporę wodną w Solinie, gdzie zapoznali się z działalnością i funkcjonowaniem zapory należącej do koncernu energetycznego PGE Energia Odnawialna S.A. Młodzież została zaproszona na projekcję filmu o energii odnawialnej, który przedstawiał teorię i praktyczne zastosowanie technologii mających na celu wykorzystanie do produkcji energii odnawialnych źródeł środowiska naturalnego takich jak: woda, wiatr, słońce, biomasa. Po obejrzeniu filmu uczniowie zwiedzili zaporę elektrowni Solina. Trasa prowadziła poprzez halę produkcyjną elektrowni, halę maszyn, galerię nr 1 i nr 2. Będąc w Galerii nr 1 młodzież znalazła się 5 metrów poniżej poziomu dna Jeziora Solińskiego. W miejscu tym młodzież zapoznała się z zasadami wznoszenia poszczególnych sekcji, instalacji urządzeń kontrolno-pomiarowych zapory oraz sposobami uszczelniania podłoża. źródło: ZSP w Brniu